reklama 
Vyšší odbornou školu bych chtěl směřovat k „rekvalifikaci“ maturantů 13.6.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1071

Pracoval na ministerstvu spravedlnosti i zemědělství, působí v Lesích České republiky a v srpnu letošního roku stane v čele České lesnické akademie Trutnov - střední školy a vyšší odborné školy, jako její nový ředitel. Miloš Pochobradský. „Spoustu lidí si myslí, že když vystudujete lesárnu, tak z vás vyroste lesník, ale to není pravda,“ říká v rozhovoru pro TUTV nový šéf akademie, která je podle něj jedinečné dílo. „V republice nic podobného neexistuje,“ zdůrazňuje.

Byl to náš sen. V České republice je takových areálů málo 30.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1136

Přestože jí je teprve 19 let, v psím světě agility toho Trutnovačka Lucie Petirová stihla už víc než dost. A teď navíc v nedalekém Studenci vybudovala i nový kynologický areál, který bude sloužit veřejnosti. „Agility se mění každým rokem. V dnešní době jsou tratě náročné, zamotané a těžce zapamatovatelné,“ uvedla také v rozhovoru pro TUTV mladá pořadatelka, trenéra a závodnice, která má doma čtyři psy.

I v supermarketech se dají koupit dobrá vína 16.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 680

Hlavním impulsem, proč se začal zajímat o činnost someliéra, pro něj byl pracovní pobyt v Itálii. „Tam totiž každý automechanik ví, co si má dát k obědu za víno,“ tvrdí Daniel Gärtner z Trutnova. V rozhovoru pro TUTV dále prozradil, že důležité je u vína znát i jeho příběh, nebo že dnešním trhem začíná hýbat privátní klientela a spoustu lidí si nakupuje vína domů a buduje si na zahradách vlastní sklepy.

reklama 
reklama 
Dáme si pauzu a zjistíme, jestli Trutnovu Sochy ve městě chybí 2.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 468

Také letos se můžeme v Trutnově těšit na tradiční výtvarný projekt Sochy ve městě, bude se jednat již o 10. ročník. Jak nám ovšem v diskuzním pořadu TUTV prozradila ředitelka Galerie města Trutnova Lucie Pangrácová, která tuto akci pořádá, jubilejní ročník bude zároveň na nějakou dobu posledním. „Myslím, že když se do něčeho investuje hodně energie, tak by se alespoň část měla pozitivně vracet a my teď v tomto ohledu, kvůli ne úplně příznivým diváckým ohlasům, zažíváme krizi,“ uvedla.

Největší hrozbou do budoucna je personální situace 18.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 696

Miroslav Procházka léta působil jako předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Od května loňského roku vykonává pozici ředitele Oblastní nemocnice Trutnov, kde dle svých slov hodlá nějakou dobu setrvat. Kde vidí nemocnici za deset let? „Rád bych ji viděl jako dobře fungující, s velmi dobrým jménem, která má několik oddělení na špičkové úrovni a je vyhledávaným zdravotnickým zařízením v regionu,“ odpovídá v našem diskuzním pořadu ve studiu TUTV.

Když se nesoustředíte, tak se průser stane hned 4.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1393

Fanatikem do harlejů byl od mládí, ale pořídil si ho teprve před pěti lety. Prý jako lék na rozvod. Dnes už má doma tyto stroje tři. Hostem v TUTV byl trutnovský motorkář Matěj Kotyz, se kterým jsme se podívali do světa jednostopých vozidel. „Když se stane nějaký lehký pád při nízké rychlosti, tak je to i ku prospěchu věci. Člověk dostane trošku přes prsty a uvědomí si, co se na silnici může stát,“ vypráví muž, který na motorce přežil čelní střet s autobusem.

Jóga je droga, která nemá vedlejší nežádoucí účinky 21.3.2019  •  TUTV  • 
čtenost 837

Jóga není jen obyčejné cvičení, díky kterému získáte uvolněné a ladné pohyby, ale pomáhá také k duševní rovnováze. Nejen o tom jsme si povídali s Ilonou Limberskou, která je majitelkou studia Sádhana yoga na Krakonošově náměstí v Trutnově. „Muži mají více zábran cvičit, ale ze zkušenosti vím, že když s jógou začnou, tak u ní potom zůstávají ještě déle než ženy,“ říká v rozhovoru pro TUTV.

Strašně dlouho to člověku od nás trvá, než zapadne 7.3.2019  •  TUTV  • 
čtenost 2019

V Trutnově je známý pod přezdívkou Táša, podle Tašunka Sapy z filmu Vinnetou. Jinak se ale jmenuje Jaroslav Herák, s manželkou a třemi dětmi žije v Poříčí, provozuje zastavárnu, pneuservis a ještě dělá do výkupu a prodeje aut. Rád chodí do posilovny a baví ho práce na zahradě. A je to Rom, který tady byl kdysi velkým kápem. „V Trutnově si myslím, že je všechno v pohodě,“ říká v rozhovoru pro TUTV 48letý muž, který také dvanáct let života strávil za mřížemi.

Být v partě a tvořit hezké věci, které si místní lidé dokážou užít 21.2.2019  •  TUTV  • 
čtenost 662

Je to zatím nejdelší rozhovor, který vznikl v našem studiu TUTV. Ale když je někdo král, tak na to má právo. A muzikant Lukáš Červený je král - Král roku 2018. Je to vítěz hlavní kategorie naší ankety při udělování Cen Trutnovinek. „Spousta lidí se diví, proč si nenechávám čas na nějaké svoje další aktivity, ale tahle cena mně právě potvrzuje, že čas a energii, které těmto aktivitám v Trutnově věnuji, mají smysl,“ říká dvacetiletý houslista a klavírista s velkým talentem. Pro začínající muzikanty má jednu radu: „Nenechte se zastrašit těžkými začátky!“

Vycvičenost našich policistů máme lepší než kdykoliv předtím 7.2.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1002

Jejich úkolem je pomáhat a chránit. Setkáváme se s nimi v ulicích i na silnicích. Řeč je samozřejmě o policistech, kterým na Trutnovsku šéfuje plukovník Pavel Škandera, vedoucí územního odboru Trutnov. „Rok 2018 byl historicky nejúspěšnějším, co se týká objasněných trestných činů - více jak 71 procent, což je vynikající výsledek,“ poukazuje.

Lidé oceňují, že nechceme být jako velká střediska 24.1.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1369

Na horách v těchto dnech panuje úžasná zima, která přímo vybízí k návštěvě lyžařských středisek. Ski areál Malá Úpa (SKiMU) je jedním z nejvýše položených míst v republice, kde se dá lyžovat, a vyprávět nám o tom do studia TUTV přišel Nikola Schimmer. „Troufáme si říct, že máme jedny z nejlepších rolbařů v republice, procházejí různými školeními a opravdu v tom, co dělají, jsou dobří.

Besedy s autory, představení pro děti. Chtěla bych Listování posunout dál 10.1.2019  •  TUTV  • 
čtenost 852

Listování je projekt, který na prknech, co znamenají svět představuje různé knížky. To trutnovské zařizuje Barbora Chmelíková, která ho již třetím rokem pořádá v kinosále Hvězda na Základní škole Mládežnická. „Trutnováci zatím chodí na komerční záležitosti, ale už zjišťují, že i ty nekomerční jsou skvělé, mnohdy i hezčí a chytnou je za srdíčko,“ tvrdí.

Silvestr 3/3 aneb S rodinou, v práci, v letadle, spontánně, pokaždé jinak 31.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 420

Během roku jsme při natáčení dílů TUTV do našeho archivu sbírali i materiál, který jsme plánovali zveřejnit až nyní před úplným závěrem roku. Jednalo se o tři otázky, které od moderátorů dostávali všichni hosté našeho diskuzního pořadu. Ve třetím posledním sestřihu najdete odpovědi na dotaz: Jak slavíte Silvestra?

Silvestr 2/3 aneb Ženy závidí mužům, že nemusí rodit 30.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 540

Během roku jsme při natáčení dílů TUTV do našeho archivu sbírali i materiál, který jsme plánovali zveřejnit až nyní před úplným závěrem roku. Jednalo se o tři otázky, které od moderátorů dostávali všichni hosté našeho diskuzního pořadu. Ve druhém sestřihu najdete odpovědi na dotaz: Co závidíte mužům/ženám?

Silvestr 1/3 aneb I pád na pusu je krokem vpřed a výmluvy jsou chabé zbraně lajdáků 29.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 632

Během roku jsme při natáčení dílů TUTV do našeho archivu sbírali i materiál, který jsme plánovali zveřejnit až nyní před úplným závěrem roku. Jednalo se o tři otázky, které od moderátorů dostávali všichni hosté našeho diskuzního pořadu. V úvodním sestřihu najdete odpovědi na dotaz: Jakou nejlepší radu do života jste dostali?

Na co jsme za poslední rok sáhli, to se nám podařilo 27.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 648

Do čtvrté zimní sezony míří závodníci trutnovského Kasper Swix teamu, a tak jsme si jako hosta do TUTV pozvali Stanislava Opočenského, zakladatele a ředitele týmu, který však není zaměřen jen na běžecké lyžování. „Chceme zkusit prosadit norský model sportovní kultury do českých podmínek,“ říká. V našem diskuzním pořadu mimo jiné prozradil i to, že jako pořadatelé na duben připravují maraton, který se poběží štafetově, z Trutnova na Černou horu.

reklama