reklama 
Největší hrozbou do budoucna je personální situace 18.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 579

Miroslav Procházka léta působil jako předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Od května loňského roku vykonává pozici ředitele Oblastní nemocnice Trutnov, kde dle svých slov hodlá nějakou dobu setrvat. Kde vidí nemocnici za deset let? „Rád bych ji viděl jako dobře fungující, s velmi dobrým jménem, která má několik oddělení na špičkové úrovni a je vyhledávaným zdravotnickým zařízením v regionu,“ odpovídá v našem diskuzním pořadu ve studiu TUTV.

Když se nesoustředíte, tak se průser stane hned 4.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1336

Fanatikem do harlejů byl od mládí, ale pořídil si ho teprve před pěti lety. Prý jako lék na rozvod. Dnes už má doma tyto stroje tři. Hostem v TUTV byl trutnovský motorkář Matěj Kotyz, se kterým jsme se podívali do světa jednostopých vozidel. „Když se stane nějaký lehký pád při nízké rychlosti, tak je to i ku prospěchu věci. Člověk dostane trošku přes prsty a uvědomí si, co se na silnici může stát,“ vypráví muž, který na motorce přežil čelní střet s autobusem.

Jóga je droga, která nemá vedlejší nežádoucí účinky 21.3.2019  •  TUTV  • 
čtenost 804

Jóga není jen obyčejné cvičení, díky kterému získáte uvolněné a ladné pohyby, ale pomáhá také k duševní rovnováze. Nejen o tom jsme si povídali s Ilonou Limberskou, která je majitelkou studia Sádhana yoga na Krakonošově náměstí v Trutnově. „Muži mají více zábran cvičit, ale ze zkušenosti vím, že když s jógou začnou, tak u ní potom zůstávají ještě déle než ženy,“ říká v rozhovoru pro TUTV.

reklama 
reklama 
Strašně dlouho to člověku od nás trvá, než zapadne 7.3.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1966

V Trutnově je známý pod přezdívkou Táša, podle Tašunka Sapy z filmu Vinnetou. Jinak se ale jmenuje Jaroslav Herák, s manželkou a třemi dětmi žije v Poříčí, provozuje zastavárnu, pneuservis a ještě dělá do výkupu a prodeje aut. Rád chodí do posilovny a baví ho práce na zahradě. A je to Rom, který tady byl kdysi velkým kápem. „V Trutnově si myslím, že je všechno v pohodě,“ říká v rozhovoru pro TUTV 48letý muž, který také dvanáct let života strávil za mřížemi.

Být v partě a tvořit hezké věci, které si místní lidé dokážou užít 21.2.2019  •  TUTV  • 
čtenost 649

Je to zatím nejdelší rozhovor, který vznikl v našem studiu TUTV. Ale když je někdo král, tak na to má právo. A muzikant Lukáš Červený je král - Král roku 2018. Je to vítěz hlavní kategorie naší ankety při udělování Cen Trutnovinek. „Spousta lidí se diví, proč si nenechávám čas na nějaké svoje další aktivity, ale tahle cena mně právě potvrzuje, že čas a energii, které těmto aktivitám v Trutnově věnuji, mají smysl,“ říká dvacetiletý houslista a klavírista s velkým talentem. Pro začínající muzikanty má jednu radu: „Nenechte se zastrašit těžkými začátky!“

Vycvičenost našich policistů máme lepší než kdykoliv předtím 7.2.2019  •  TUTV  • 
čtenost 989

Jejich úkolem je pomáhat a chránit. Setkáváme se s nimi v ulicích i na silnicích. Řeč je samozřejmě o policistech, kterým na Trutnovsku šéfuje plukovník Pavel Škandera, vedoucí územního odboru Trutnov. „Rok 2018 byl historicky nejúspěšnějším, co se týká objasněných trestných činů - více jak 71 procent, což je vynikající výsledek,“ poukazuje.

Lidé oceňují, že nechceme být jako velká střediska 24.1.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1351

Na horách v těchto dnech panuje úžasná zima, která přímo vybízí k návštěvě lyžařských středisek. Ski areál Malá Úpa (SKiMU) je jedním z nejvýše položených míst v republice, kde se dá lyžovat, a vyprávět nám o tom do studia TUTV přišel Nikola Schimmer. „Troufáme si říct, že máme jedny z nejlepších rolbařů v republice, procházejí různými školeními a opravdu v tom, co dělají, jsou dobří.

Besedy s autory, představení pro děti. Chtěla bych Listování posunout dál 10.1.2019  •  TUTV  • 
čtenost 837

Listování je projekt, který na prknech, co znamenají svět představuje různé knížky. To trutnovské zařizuje Barbora Chmelíková, která ho již třetím rokem pořádá v kinosále Hvězda na Základní škole Mládežnická. „Trutnováci zatím chodí na komerční záležitosti, ale už zjišťují, že i ty nekomerční jsou skvělé, mnohdy i hezčí a chytnou je za srdíčko,“ tvrdí.

Silvestr 3/3 aneb S rodinou, v práci, v letadle, spontánně, pokaždé jinak 31.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 412

Během roku jsme při natáčení dílů TUTV do našeho archivu sbírali i materiál, který jsme plánovali zveřejnit až nyní před úplným závěrem roku. Jednalo se o tři otázky, které od moderátorů dostávali všichni hosté našeho diskuzního pořadu. Ve třetím posledním sestřihu najdete odpovědi na dotaz: Jak slavíte Silvestra?

Silvestr 2/3 aneb Ženy závidí mužům, že nemusí rodit 30.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 536

Během roku jsme při natáčení dílů TUTV do našeho archivu sbírali i materiál, který jsme plánovali zveřejnit až nyní před úplným závěrem roku. Jednalo se o tři otázky, které od moderátorů dostávali všichni hosté našeho diskuzního pořadu. Ve druhém sestřihu najdete odpovědi na dotaz: Co závidíte mužům/ženám?

Silvestr 1/3 aneb I pád na pusu je krokem vpřed a výmluvy jsou chabé zbraně lajdáků 29.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 622

Během roku jsme při natáčení dílů TUTV do našeho archivu sbírali i materiál, který jsme plánovali zveřejnit až nyní před úplným závěrem roku. Jednalo se o tři otázky, které od moderátorů dostávali všichni hosté našeho diskuzního pořadu. V úvodním sestřihu najdete odpovědi na dotaz: Jakou nejlepší radu do života jste dostali?

Na co jsme za poslední rok sáhli, to se nám podařilo 27.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 639

Do čtvrté zimní sezony míří závodníci trutnovského Kasper Swix teamu, a tak jsme si jako hosta do TUTV pozvali Stanislava Opočenského, zakladatele a ředitele týmu, který však není zaměřen jen na běžecké lyžování. „Chceme zkusit prosadit norský model sportovní kultury do českých podmínek,“ říká. V našem diskuzním pořadu mimo jiné prozradil i to, že jako pořadatelé na duben připravují maraton, který se poběží štafetově, z Trutnova na Černou horu.

Tramp? To je v dnešní době spíš už jen taková rarita 13.12.2018  •  TUTV  • 
čtenost 717

Tělem i duší tramp, vodák, sportovec, fotograf, ale i muzikant a samozřejmě cestovatel se srdcem dobrodruha. Dnes i spisovatel. Hostem v našem studiu TUTV byl Jiří „Karas“ Jůzl. „Začátky jsem měl těžký, na vandr jsem musel utíkat. Snažil jsem se ze školy vždycky přijít dřív než otec, sbalil jsem si tele a vypadl jsem ven. A věděl jsem, že až se v neděli vrátím, dostanu výprask,“ vzpomíná 67letý dobrodruh z Trutnova, který nám po skončení natáčení zahrál na kytaru.

Papír může mít kdekdo, doporučuji najít si trenéra se zkušenostmi 29.11.2018  •  TUTV  • 
čtenost 852

Pracuje jako wellness manažer ve Státních léčebných lázních Janské Lázně, je osobním trenérem a ve volném čase ještě pomáhá jako lektor pohybových zájmů na Obchodní Akademii pro tělesně postižené v Janských Lázních. Artur Bartusik ale také už čtyři roky trpí autoimunním onemocněním zvaným Crohnova choroba. „To byl také ten hlavní důvod, proč jsem se rozhodl více zajímat o svoje tělo a zdraví,“ říká 26letý mladík, jenž šest let cestoval a pracoval v Austrálii, Novém Zélandu a Anglii, kde sbíral zkušenosti.

Bylo by fajn, kdyby turisté, kteří jedou na hory, Trutnovem jen neprojížděli 15.11.2018  •  TUTV  • 
čtenost 813

„Spousta lidí má představu, že město, když má problém, tak tam dá balík peněz a tím se to nějak vyřeší. Ale to tak nemusí být. Často to není o penězích, ale je to o tom, že zkoordinujete činnosti a dáte tomu jednotný směr. V Trutnově je v tomto velký prostor na zlepšení,“ říká nová tvář ve vedení radnice a místostarosta města Tomáš Eichler.

První republika určitě nebyla jen pozitivní, chyběl jí čas 29.10.2018  •  TUTV  • 
čtenost 361

V neděli 28. října jsme si připomněli 100. výročí od vzniku samostatného Československa. Pozvání do diskusního pořadu TUTV, kde jsme si povídali nejen o této události, přijal historik a vysokoškolský pedagog, autor historických knih a trutnovský patriot, profesor Vladimír Wolf (76). „Přál bych si, aby historie byla vzácnější bylinou v našem žití,“ řekl na závěr našeho rozhovoru.

reklama