reklama 
Ke kašně jsem chodil, abych se svým synům mohl podívat do očí 13.11.2019  •  TUTV  • 
čtenost 692

Od kašny po majáles. To je název speciálního promítání snímků Ctibora Košťála, pamětníka listopadových událostí z roku 1989, které se v pátek uskuteční v Uffu. V rozhovoru pro TUTV trutnovský fotograf popisuje nejen, jak některé fotky vznikly, ale hlavně vzpomíná, jak prožil sametovou revoluci. „Když jsem se vrátil z první Letné do Trutnova, měl jsem sto chutí chodit dům od domu, zvonek od zvonku, zvonit na lidi a říkat jim: Lidi, pojďte ven! Je to hotový, je to doma! Jakkoliv jsem tomu předtím nikdy nevěřil,“ tvrdí.

Život je těžkej, tak se ho snažím odlehčit nějakým fórem 31.10.2019  •  TUTV  • 
čtenost 524

Každý z nás se určitě zasmál při spotech na mobilní operátory s herci Lukášem Pavláskem, Vojtou Kotkem či Ivanem Trojanem, který ztvárnil roli svérázného tělocvikáře. Tvůrcem těchto reklamních šotů je trutnovský „skororodák“ Ondřej Hübl. „Myslím, že to bylo asi to nejlepší, co jsem dělal. Tehdy byla nějaká speciální konstelace, že si všechno sedlo. Takových situací v reklamním životě moc není. Dělám to dvacet let a tohle byl v podstatě zázrak,“ řekl v rozhovoru pro TUTV.

Chybí byty kvalitní a v reálné ceně, jinak je bytů celkem dost 17.10.2019  •  TUTV  • 
čtenost 852

„Nebojím se toho, že by lidé přestali nakupovat byty kvůli tomu, že by neměli peníze,“ říká v rozhovoru pro TUTV realitní makléřka Eva Danielisová, která je jednatelkou trutnovské firmy I. Krkonošská realitní. Na trhu s nemovitostmi se pohybuje už přes 20 let.

reklama 
reklama 
Mnozí lidé nechápou, proč dáváme takové částky do kultury a sportu 3.10.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1076

Úspěšný trutnovský podnikatel Rudolf Kasper je známý tím, že velkorysým podporovatelem kultury i sportu. V rozhovoru pro TUTV se vrací k nedávnému podpisu nové smlouvy o generálním partnerství s Uffem, vypráví o tom, co jej v trutnovské kultuře v poslední době nejvíce zaujalo a například i jakou hudbu rád poslouchá. „Snažíme se Trutnovu plnit přání skoro každý rok,“ prohlašuje 61letý zakladatel společnosti Kasper.

Při rekonstrukcích se vždycky stane něco, s čím člověk nepočítal 19.9.2019  •  TUTV  • 
čtenost 912

Proměna sportovního areálu Na Nivách na Středisko volného času Trutnov se udála podle návrhu Martiny Rosové. „Za nejzajímavější na projektu považuji to, že jsme využili areál, který už má za sebou nějakou historii a využili jsme i potenciál vzrostlých stromů, mezi kterými to navíc objektu opravdu sluší,“ řekla trutnovská architektka v rozhovoru pro TUTV. „Považovala bych za škodu, kdyby se budova, která má únosnost a může fungovat, měla zdemolovat a odvézt jako stavební suť někam na skládku,“ dodala.

Když vstoupíte do areálu, máte najednou pocit výzvy zkusit si to 5.9.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1128

Trutnov má nové Středisko volného času a zrekonstruovaný areál Na Nivách se slavnostního otevření dočká již zítra. „Všechno to dohromady tvoří velice zajímavý komplex, který si myslím, že bude mít velký vliv na kvalitu života ve městě,“ říká ředitel SVČ Josef Khol v rozhovoru pro TUTV, který jsme natáčeli ve vstupní hale střediska. To v současné době nabízí kolem 60 zájmových kroužků.

Je to pěkný celodenní výlet, pro někoho i několikadenní 27.6.2019  •  TUTV  • 
čtenost 819

Nevíte, kam o prázdninách vyrazit na výlet? Vyzkoušet můžete třeba Krkonošskou pivní stezku. Právě o ní jsme si v TUTV povídali s jejím zakladatelem Karlem Polívkou, který zároveň provozuje Friesovy boudy. „Za těch pět let nemáme žádné negativní ohlasy. Lidem se to líbí, procházet Krkonoše je nádhera. Gastrofilové si to užijí,“ říká.

Vyšší odbornou školu bych chtěl směřovat k „rekvalifikaci“ maturantů 13.6.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1318

Pracoval na ministerstvu spravedlnosti i zemědělství, působí v Lesích České republiky a v srpnu letošního roku stane v čele České lesnické akademie Trutnov - střední školy a vyšší odborné školy, jako její nový ředitel. Miloš Pochobradský. „Spoustu lidí si myslí, že když vystudujete lesárnu, tak z vás vyroste lesník, ale to není pravda,“ říká v rozhovoru pro TUTV nový šéf akademie, která je podle něj jedinečné dílo. „V republice nic podobného neexistuje,“ zdůrazňuje.

Byl to náš sen. V České republice je takových areálů málo 30.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1181

Přestože jí je teprve 19 let, v psím světě agility toho Trutnovačka Lucie Petirová stihla už víc než dost. A teď navíc v nedalekém Studenci vybudovala i nový kynologický areál, který bude sloužit veřejnosti. „Agility se mění každým rokem. V dnešní době jsou tratě náročné, zamotané a těžce zapamatovatelné,“ uvedla také v rozhovoru pro TUTV mladá pořadatelka, trenéra a závodnice, která má doma čtyři psy.

I v supermarketech se dají koupit dobrá vína 16.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 722

Hlavním impulsem, proč se začal zajímat o činnost someliéra, pro něj byl pracovní pobyt v Itálii. „Tam totiž každý automechanik ví, co si má dát k obědu za víno,“ tvrdí Daniel Gärtner z Trutnova. V rozhovoru pro TUTV dále prozradil, že důležité je u vína znát i jeho příběh, nebo že dnešním trhem začíná hýbat privátní klientela a spoustu lidí si nakupuje vína domů a buduje si na zahradách vlastní sklepy.

Dáme si pauzu a zjistíme, jestli Trutnovu Sochy ve městě chybí 2.5.2019  •  TUTV  • 
čtenost 494

Také letos se můžeme v Trutnově těšit na tradiční výtvarný projekt Sochy ve městě, bude se jednat již o 10. ročník. Jak nám ovšem v diskuzním pořadu TUTV prozradila ředitelka Galerie města Trutnova Lucie Pangrácová, která tuto akci pořádá, jubilejní ročník bude zároveň na nějakou dobu posledním. „Myslím, že když se do něčeho investuje hodně energie, tak by se alespoň část měla pozitivně vracet a my teď v tomto ohledu, kvůli ne úplně příznivým diváckým ohlasům, zažíváme krizi,“ uvedla.

Největší hrozbou do budoucna je personální situace 18.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 716

Miroslav Procházka léta působil jako předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Od května loňského roku vykonává pozici ředitele Oblastní nemocnice Trutnov, kde dle svých slov hodlá nějakou dobu setrvat. Kde vidí nemocnici za deset let? „Rád bych ji viděl jako dobře fungující, s velmi dobrým jménem, která má několik oddělení na špičkové úrovni a je vyhledávaným zdravotnickým zařízením v regionu,“ odpovídá v našem diskuzním pořadu ve studiu TUTV.

Když se nesoustředíte, tak se průser stane hned 4.4.2019  •  TUTV  • 
čtenost 1423

Fanatikem do harlejů byl od mládí, ale pořídil si ho teprve před pěti lety. Prý jako lék na rozvod. Dnes už má doma tyto stroje tři. Hostem v TUTV byl trutnovský motorkář Matěj Kotyz, se kterým jsme se podívali do světa jednostopých vozidel. „Když se stane nějaký lehký pád při nízké rychlosti, tak je to i ku prospěchu věci. Člověk dostane trošku přes prsty a uvědomí si, co se na silnici může stát,“ vypráví muž, který na motorce přežil čelní střet s autobusem.

Jóga je droga, která nemá vedlejší nežádoucí účinky 21.3.2019  •  TUTV  • 
čtenost 865

Jóga není jen obyčejné cvičení, díky kterému získáte uvolněné a ladné pohyby, ale pomáhá také k duševní rovnováze. Nejen o tom jsme si povídali s Ilonou Limberskou, která je majitelkou studia Sádhana yoga na Krakonošově náměstí v Trutnově. „Muži mají více zábran cvičit, ale ze zkušenosti vím, že když s jógou začnou, tak u ní potom zůstávají ještě déle než ženy,“ říká v rozhovoru pro TUTV.

Strašně dlouho to člověku od nás trvá, než zapadne 7.3.2019  •  TUTV  • 
čtenost 2076

V Trutnově je známý pod přezdívkou Táša, podle Tašunka Sapy z filmu Vinnetou. Jinak se ale jmenuje Jaroslav Herák, s manželkou a třemi dětmi žije v Poříčí, provozuje zastavárnu, pneuservis a ještě dělá do výkupu a prodeje aut. Rád chodí do posilovny a baví ho práce na zahradě. A je to Rom, který tady byl kdysi velkým kápem. „V Trutnově si myslím, že je všechno v pohodě,“ říká v rozhovoru pro TUTV 48letý muž, který také dvanáct let života strávil za mřížemi.

Být v partě a tvořit hezké věci, které si místní lidé dokážou užít 21.2.2019  •  TUTV  • 
čtenost 670

Je to zatím nejdelší rozhovor, který vznikl v našem studiu TUTV. Ale když je někdo král, tak na to má právo. A muzikant Lukáš Červený je král - Král roku 2018. Je to vítěz hlavní kategorie naší ankety při udělování Cen Trutnovinek. „Spousta lidí se diví, proč si nenechávám čas na nějaké svoje další aktivity, ale tahle cena mně právě potvrzuje, že čas a energii, které těmto aktivitám v Trutnově věnuji, mají smysl,“ říká dvacetiletý houslista a klavírista s velkým talentem. Pro začínající muzikanty má jednu radu: „Nenechte se zastrašit těžkými začátky!“

reklama