reklama 

Třicetiletý spolek výtvarníků Podkrkonoší otevře ateliér u Uffa

12.6.2019  •  Kultura  • 
čtenost 981

Stejně jako v minulých letech se Spolek podkrkonošských výtvarníků připojuje k tradiční události, kterou je Den otevřených ateliérů. Jednodenní společná venkovní výstava bude zahájena u Uffa v Trutnově v sobotu v 9 hodin a potrvá až do 17 hodin.

Třicetiletý spolek výtvarníků Podkrkonoší otevře ateliér u Uffa

„Letošním pozvaným hostem bude Sofie Fenyková, která absolvuje výtvarné hodiny pod vedením letitého člena spolku, malíře Roberta Fürbachera,“ prozradil náčelník spolku, fotograf Ctibor Košťál. Výtvarné události se aktivně zúčastní šestnáct členů spolku, kteří veřejnosti představí malby, fotografie, plastiky a jiná umělecká díla.

Svůj ateliér v domácím prostředí v Mladých Bukách otevře sochař Roland Hantl. Kromě toho se návštěvníci u Uffa mohou těšit na módní přehlídku, která bude zahájena ve 13.15 hodin. Dále bude v provozu fotokoutek s rekvizitami, kde zájemce zvěčňuje fotograf Košťál. Hromadné malování obrazu bude součástí workshopu.

Spolek podkrkonošských výtvarníků letos slaví třicáté narozeniny. Vznikl v roce 1989 na základě výzvy v místním tisku. Podmínkou k přijetí do spolku nebyly výtvarné vzdělání nebo směr. „Důležitá byla chuť tvořit a účastnit se spolkového života. A tak se tu v průběhu let sešly výtvarné profese jako malíř, dřevořezbář, kamenosochař, keramik, paličkářka, fotograf a další. Svou tvorbu spolek představuje na společných výstavách.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: archiv SPV Trutnov

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama