reklama 

Moje představení jsou situace ze života. To mám rád, řekl komik

14.3.2019  •  Kultura  • 
čtenost 1127

Herec a komik Lukáš Pavlásek zavítal včera vpodvečer do Trutnova a se svým vystoupením Kdo nepláče, není Čech zcela vyprodal Společenské centrum Uffo. Po jeho skončení v rozhovoru pro Trutnovinky nechal nahlédnout do své tvůrčí kuchyně a představil své plány na další období.

Moje představení jsou situace ze života. To mám rád, řekl komik

Byla to vaše premiéra v Trutnově, nebo už jste tady v minulosti vystupoval?
Vystupoval jsem tady několikrát. Pamatuji si, že jednou jsem tu byl i s takovým improvizačním divadlem s Ester Kočičkovou, kdy jsem zaskakoval za Simonu Babčákovou. A pak jsem tu hrál naše jiné představení, které se skládalo ze skečů a divadelních scének, jež máme s Jakubem Žáčkem a s Pepou Poláškem. Takže tady v Uffu znám ten prostor.

S vaším představením Kdo nepláče, není Čech jezdíte sám. Oproti vašim jiným projektům jako například Na stojáka ho celé táhnete sám. Jak moc je to obtížné?
Jezdím s ostatními našimi projekty, ale i sám. Toto samostatné představení hraji několikrát do měsíce a náročné to není. Když mě to baví a mám na to potřebné materiály, tak to jde samo.

Kde tento materiál pro obsah sbíráte?
Jsou to situace ze života a co vidím kolem sebe. To mám rád. Jsou to takový běžný věci, které znají všichni. Ono ani vlastně nic jinýho ze života vymyslet nejde.

Jak těžké je zareagovat na nějaký výkřik z publika a ještě to vtipně otočit nebo posunout dál? Během představení v Trutnově takových pár míst bylo a skoro to pak vypadalo, že je to součástí vaší dramaturgie?
Ne, to se stává. Občas to někoho napadne, a tak to řekne. Někdo jiný zase neřekne nic. Pro mne se ale tyto situace s publikem opakují, takže už má člověk něco připravený, aby mohl zareagovat. Ale nejlepší je, když zazní něco nového.

Je možné, že budete představení nějakým způsobem doplňovat o nové situace a reakce na aktuální společenské dění?
To už ne. Tohle představení je docela dlouhý. Většinou to vychází na jednu hodinu a čtyřicet minut, i když tady v Trutnově to byly skoro dvě hodiny. Když se to rozjede, tak je tam přidaných dost věcí a už více jich tam moc přidávat nechci. Někdy spíš už i nějaké malé pasáže vypustím.

Plánujete nový formát vašich vystoupení?
Jo, plánuji nějaký nový představení. Tohle současný už má přes šedesát repríz. Tak jsem si řekl, že v něm budu pokračovat ještě příští rok a až budu mít okolo 150 repríz, tak připravím něco nového.

Jsme v Trutnově, v Krkonoších. Byl jste letos lyžovat?
Jo, byl, ale spíš do Jizerských hor, kde jsem měl chalupu a dost jsem tam jezdil. Takže jo, letos jsem byl třeba v Harrachově a pak v Říčkách.

Jaké máte plány na letošní léto? Chystáte novou knížku nebo letní vystoupení?
Pravidelně jezdím v létě vystupovat na Vranovskou přehradu. A plány jsou jinak standardní. V květnu a červnu budu točit film, pak mám nějaká představení a mezitím budu na chalupě. Zkrátka nic složitýho.

Jiří Štefek
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama