reklama 

Někdo vykradl čtyři automobily, zmizely věci za téměř 160 tisíc

11.2.2019  •  Krimi  • 
čtenost 1349

Čtyři případy vloupání do motorových vozidel o minulém víkendu zaměstnaly policisty z Vrchlabí a Špindlerova Mlýna. „Neznámý zloděj do prvního z nich vnikl v pátek vpodvečer na parkovišti v Dolní Branné a z kufru ukradl cestovní tašku s oblečením a mobilním telefonem v celkové hodnotě téměř 31 tisíc korun,“ popsal první případ policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

Někdo vykradl čtyři automobily, zmizely věci za téměř 160 tisíc

O den později odpoledne došlo k vloupání do dalších dvou automobilů na parkovištích ve Vrchlabí. Z prvního auta někdo vzal batoh s doklady, platební kartou, penězi, mobilním telefonem, foťákem a dalšími osobními věcmi. Z druhého batoh s drobnou elektronikou a notebookem. Škoda se v těchto případech vyšplhala na necelých 80 tisíc korun.

V posledním případě, který se stal rovněž v sobotu, tentokrát ve Špindlerově Mlýně zloděj z automobilu ukradl notebook. Škoda se vyšplhala do výše bezmála 46 tisíc korun. Pachateli či pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí tříleté vězení.

„Nenechávejte na sedadlech ani v odkládacích plochách vozidla žádné věci, zejména kabelky, kufříky, mobilní telefony, doklady od vozidla, peníze, tablety a podobně. Před odchodem od auta zkontrolujte uzavření oken, zavazadlového prostoru a uzavření i uzamčení dveří vozidla. Automobil zabezpečte i tehdy, vzdalujete-li se od něj třeba jen k vyložení nákupu,“ nabádají řidiče policisté.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama