reklama 

Investici, kterou zaměstnanci SVČ do dětí dávají, nelze zaplatit penězi

11.9.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 628

Ve Středisku volného času Trutnov má Šárka Rotterová jako vedoucí pod palcem celé estetické oddělení, do něhož například spadají hudba, divadlo či všechny možné rukodělné kroužky. „Nové středisko je něco, co jsme už strašně dlouho potřebovali. I když jsme se snažili, byli jsme v naší činnosti velmi svázaní tím, že jsme neměli adekvátní prostory. Teď se do toho můžeme konečně opřít a bude to úplně výborné,“ těší se žena, která je původem z Prahy a v SVČ pracuje už jedenáct let.

Investici, kterou zaměstnanci SVČ do dětí dávají, nelze zaplatit penězi

Předtím působila převážně v reklamních agenturách, ale jezdila na tábory s dětmi a postupem času zjistila, že to hlavní, co chce v životě dělat, je právě práce s dětmi. Za svou stěžejní oblast považuje dramatickou sféru. „To je směr, kterým se hodně profiluji, ať už je to divadlo s dětmi, nebo hudba s dětmi propojená s divadlem,“ říká a dodává, že již v průběhu prázdnin se pod jejím vedením docela výrazně rozjely hudebně dramatické dílny.

Když vstupuje do divadelního zázemí nového SVČ, stále se nepřestává divit, co všechno místnost po technické stránce nabízí. „Najednou jsem dostala k využívání něco, co je technicky tak našlapané, že si přijdu, jako bych měla řídit kosmickou loď, a přitom mám jenom řidičák skupiny B,“ usmívá se. Ráda by nyní dramatické oddělení výrazně rozšířila a má i další vize. „Na těch to tady stojí. Nemáte-li před sebou nějaký sen, takovou tu mrkvičku, kterou potřebujete, pak se nic nestane,“ tvrdí.

Vzhledem k novým možnostem by tak chtěla zhmotnit představu kroužku, který by dal příležitost teenagerům naučit se pracovat třeba také s technikou v divadle a osvojit si další náležitosti multimediálního světa. „Hledáme ale vedoucí, kteří by nám s tím pomohli,“ shání se po externistech, kteří by se do toho chtěli s dětmi pustit a podpořili tuto zájmovou činnost.

Jako šéfka estetické sekce má Rotterová pod sebou spoustu dalších externích pracovníků, bez nichž si chod SVČ neumí představit. Práce s dětmi totiž není jen zájmem interních zaměstnanců. Podle ní jsou to skvělí a zlatí lidé, kteří jsou nadaní a ochotní věnovat svůj volný čas. „I když dostanou nějaké drobné, nedá se o nich říct, že jsou zaplaceni, protože tu investici, kterou do dětí dávají, nelze zaplatit penězi,“ povídá. Dělají to, protože je to baví.

A bavit to musí samozřejmě také děti, aby se během roku ve svých dovednostech posouvaly vpřed. „Protože pokud je zájem, vytrvá i píle. A mnohdy se ukazuje, že nadaný člověk bez píle není zdaleka tak úspěšný jako méně nadaný jedinec s pílí,“ potvrzuje Šárka Rotterová. Do kroužků trutnovské SVČ chodí 1 200 dětí, takže asi je to baví.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama