reklama 

Než se strom rozzářil, zazpívala Mochowa a tančili Mirror Family

1.12.2019  •  Aktuality  • 
čtenost 4363

/VIDEO/ Dvě výjimečná překvapení zpestřila dnešní slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Krakonošově náměstí. Z pódia zazpívala úspěšná trutnovská zpěvačka Bára Mochowa a okolo kašny tančili lidé v blyštivých zrcadlových kostýmech.

Než se strom rozzářil, zazpívala Mochowa a tančili Mirror Family

Jedna z nejoblíbenějších všelidových akcí ve městě začala už dvě hodiny po poledni. Kromě stánků s adventním zbožím a občerstvením tomu byl přizpůsobený i kulturní program. „Letos jsme k tomu chtěli přistoupit trošku jinak, každý rok vždy hledáme nějakou změnu nebo novinku. Například letos jsme to rozšířili tím, že jsme začali programem už ve 14 hodin, abychom navodili atmosféru adventního souznění,“ vysvětlil Libor Kasík, ředitel Uffa, které akci společně s městem pořádalo.

Podle avizovaného programu na pódiu zpívaly a hrály trutnovské soubory Cantanti a Trutnoforte, pardubický sbor Bonifantes. O zábavu se postaralo také pouliční divadlo 100 opic s Adventními koledivy.

V 17 hodin program vygradoval. Prvním překvapením byla talentovaná zpěvačka Bára Mochowa, trutnovská rodačka, která už se prosazuje i v cizině. Druhým dárkem byla skupina Mirror Family. Tři tanečnice pokryté od hlavy po paty stovkami zrcadel tančily u kašny, a odrážely přitom barevná světla. Teprve potom se spustily ohněpády a pak se rozsvítila patnáct metrů vysoká vánoční jedle.

Advent tím začal naplno. Podle trutnovského starosty Ivana Adamce by ale lidé neměli jen zběsile nakupovat a zbytečně spěchat. Svátky a předvánoční čas je podle něj o něčem úplně jiném. „Přece není pravda, že musíme mít všechno, co nám firmy a média v reklamách nabízí. Štěstí člověka přece není o tom, kolik má věcí, ale kolik má kamarádů a přátel, jestli má rodinu, která je v pořádku, jestli má šťastné, zdravé a spokojené děti,“ prohlásil před zaplněným náměstí.

Lidé by teď podle něj měli zpomalit, a využít čas pro něco jiného, než je honba za nakupováním. „Měli bychom se scházet s kamarády, věnovat se rodině, připravovat naše nejmenší na Ježíška. Využijete ten čas smysluplně, užijte si to se známými. Všem vám přeju hodně zdraví,“ řekl trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
foto, video: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama