Dobré výkony plavců v Náchodě 18.10.2018  •  Plavání  •
čtenost 273

Minulý víkend se v náchodském bazénu konalo druhé kolo jubilejního 20. ročníku O Pohár Jiráskova kraje a Podkrkonoší. Z oddílu TJ Loko UP Group Trutnov přijelo závodit 33 plavců. Hned patnácti závodníkům se podařilo vystoupat na stupně vítězů.

Chybí síla a je to takové utahané, ale snad to tam nějak dotlačím 9.10.2018  •  Plavání  •
čtenost 296

„Nebylo to nejhorší, nebylo to nejlepší.“ Takové hodnocení zaznělo z úst plavkyně Martiny Elhenické po Velké ceně Trutnova. Reprezentantka, která zítra oslaví 25. narozeniny, vyhrála tři disciplíny (100 kraul, 200 kraul, 200 polohovka) a jednou se umístila třetí (100 znak), čtvrtá (100 prsa) a pátá (100 motýlek). Příští víkend v Brně poplave kvalifikační závody o účast na mistrovství světa v čínském Chang-čou.

Zápis do dějin: první trutnovský double se zlatým hattrickem Martiny Elhenické 9.10.2018  •  Plavání  •
čtenost 548

Velká cena města Trutnova se o víkendu plavala v krytém bazénu po čtyřiatřicáté a poprvé v historii se stalo, že první a druhé místo v hlavním závodě na 200 metrů kraul patřilo domácím závodnicím - jmenovitě Martině Elhenické, která zvítězila potřetí v řadě a celkově už počtvrté, a Kláře Šimánové. Nedělní mužské finále Memoriálu J. Č. Matějíčka vyhrál polský reprezentant Pawel Werner, který je od roku 2011 držitelem rekordu závodu.

Triumf po 28 letech! Lokomotiva měla nejlepší družstvo na domácí Velké ceně 7.10.2018  •  Plavání  •
čtenost 822

Byl to úplně poslední pohár, který se v neděli v krytém bazénu na Velké ceně Trutnova předával. Tento rituál se opakuje každý rok. Vždy jako poslední putuje do rukou vítězů pohár pro nejlepší družstvo. Letos si tuto trofej svými výkony vysloužili domácí plavci TJ Loko UP Group Trutnov. Zní to až neuvěřitelně, ale na tento okamžik čekali 28 let!

Velkou cenu Trutnova v plavání můžete sledovat živě na internetu 4.10.2018  •  Plavání  •
čtenost 459

Tím nejvýznamnějším plaveckým závodem v roce, Velkou cena města Trutnova, bude žít o víkendu krytý bazén. Již čtyřiatřicátý ročník přivítá 310 závodníků z 30 českých a polských klubů. „Do soutěží pro postižené děti je přihlášeno 41 dětí,“ doplňuje předseda oddílu TJ Loko UP Group Tomáš Břeň, že součástí plaveckého mítinku pod Krkonošemi je také v sobotu dopoledne 19. ročník soutěže pro postižené děti.

Úspěšná plavkyně Šimánová dodatečně převzala ocenění 11.6.2018  •  Plavání  •
čtenost 236

Po několikatýdenním sportovním půstu ze zdravotních důvodů se do tréninkového procesu začíná vracet úspěšná trutnovská plavkyně Klára Šimánová. Právě zdravotní potíže ji zabránily oficiálně převzít cenu v kategorii Nejlepší sportovec města Trutnova do 18 let za skvělé výsledky v minulém roce a pro nejlepšího mládežnického sportovce města za rok 2017.

Plavci vezou pohár za soutěž družstev. Bischofová a Umlauf dvakrát zlatí 13.5.2018  •  Plavání  •
čtenost 540

V sobotu se konal 28. ročník Jarního poháru města Hradce Králové. Tento závod byl zároveň memoriálem Otto Kunta. Jeho památku uctilo celkem 20 plavců TJ Loko UP Group Trutnov. Ti si vedli velmi dobře také v padesátimetrovém bazénu, když po vítězství v soutěži družstev v Náchodě, zvítězili v součtu bodů i v Hradci Králové.

Plavci úspěšní v Praze, Bischofová a Jerman získali po dvou kovech 15.4.2018  •  Plavání  •
čtenost 423

Čtrnáctý ročník Jarní ceny Prahy na dlouhém bazénu v Podolí přivítal v sobotu i trutnovské plavce. Závod byl velmi kvalitně obsazen 670 plavci z 62 oddílů z České republiky a Slovenska. V jednotlivých ročnících se představili medailisté z MČR a ani v takto obrovské konkurenci se naši plavci rozhodně neztratili. I přesto, že závodníků TJ Loko UP Group Trutnov závodilo pouze deset, dokázali vybojovat krásné osmé místo v hodnocení oddílů.

Plavkyně Loko „bramboru“ obrečely, Elhenická plavala nejlépe ze všech 3.4.2018  •  Plavání  •
čtenost 516

Čtvrté „bramborové“ umístění v řadě si připsaly plavkyně TJ Loko UP Group ve finále MČR družstev, které se o velikonočním víkendu plavalo v Ostravě. Trutnovačkám přitom na bronz brněnské Komety scházelo pouhých 11 bodů. „To je strašně málo, holky to obrečely,“ přiblížil trenér Tomáš Břeň, že k prolomení série čtvrtých míst tentokrát bylo družstvo Lokomotivy hodně blízko.