reklama 

Gymnastická veteraniáda se nesla v duchu: Není důležité zvítězit, ale vydržet!

15.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 2263

Kdo přišel v sobotu po osmé hodině ranní do tělocvičen ZŠ Komenského v Trutnově, určitě neprohloupil. Gymnastický oddíl Spartak Trutnov zde totiž uspořádal již 34.ročník veteránského gymnastického závodu O Trautenberkův korbel, jehož zakladatelem je pan Václav Hejzák.

Gymnastická veteraniáda se nesla v duchu: Není důležité zvítězit, ale vydržet!

A jak vlastně samotný závod vypsaný pro seniorské cvičence vypadá?

Jedná se o soutěž dvoučlenných družstev ve volitelném dvojboji. Do výsledku se započítávají nejlepší výsledky každé závodnice (závodníka) na dvou nářadích. K dobru je závodníkům bonifikace za věk podle vzorce (2000 - rok narození) / 10.

Letos byla nově vypsána i kategorie 60+ a předsedkyně oddílu Ludmila Oravcová tak mohla za předvedené výkony pogratulovat k prvnímu místu vítězům Marcele Münsterové a Milanovi Dušánkovi. Je obdivuhodné vidět, že když vás pohyb baví, dá se cvičit, i když už vám není dvacet.

V neskutečné formě se předvedla i dvojice Hana Jarošová - Věra Sáblíková a zaslouženě se postavila na stupínek nejvyšší. Svými precizními a procítěnými výkony zopakovala tato dvojka loňské vítězství a sklidila obrovský potlesk od diváků.

Přítomní tleskali i vystoupení dua Lída Oravcová - Kája Hellingerová, kterým bodové ohodnocení přineslo stejně jako loni stříbro.

Pomyslnou bronzovou medaili vysoutěžila pro letošek nově vytvořená smíšená dvojice Eliška Krejčí - Radek Horák. Zatímco Elza je zkušenou gymnastickou a teamgymovou závodnicí, trenérkou i rozhodčí, pro Radka byl tento start premiérový. Že je Radek jako úspěšný trenér trutnovského oddílu Highlanders pohybově všestranně nadaný potvrdil jak na kruzích, tak na akrobacii. A kdo ví, třeba na přesrok překvapí sestavou na prostných s hudebním doprovodem skupiny Rammstein.

Během dopoledního Korbelového klání proběhl současně i okresní přebor ve sportovní gymnastice jednotlivců, dorostenek, starších žákyň a chlapců.

Mezi chlapci si titul Okresního přeborníka vybojovali Antonín David a Matyáš Burýšek. Stříbro získali Karel Toman a Šimon Krátký, v děvčatech pak druhé místo patřilo Pavlíně Hellingerové a Adéle Valterové.

Po obědě pokračoval závodní maraton kategoriemi žactva. Z mladších závodnic a závodníků však na medailovou příčku dosáhli jen Laura Svítková a Antonín Škoda, skončili třetí.

Doufejme, že se soutěžícím bude dařit lépe na krajském přeboru, který se uskuteční 13. dubna v Trutnově. Na kraji už půjde o postup mezi republikovou špičku, pouze první čtyři závodnice či závodníci každé kategorie se probojují na MČR do Doubí u Třeboně.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama