Polsko-české překvapení to dotáhlo až k soše Krakonoše 27.4.2019  •  Hokej  •
čtenost 825

Rekordní počet jedenácti mančaftů ze čtyř zemí se zúčastnil letošního třetího ročníku mezinárodního hokejového turnaje amatérských týmů Krakonoš Brewery Cup, nad kterým záštitu převzal starosta Trutnova Ivan Adamec. Ten také provedl na zimním stadionu slavnostní buly čtyřdenního hokejového klání.

Krakonoš Brewery Cup letos přivítá účastníky čtyř zemí 27.3.2019  •  Hokej  •
čtenost 1173

Od čtvrtka do neděle proběhne na zimním stadionu v Trutnově třetí ročník mezinárodního hokejového turnaje amatérských tymů - Krakonoš Brewery Cup. Z loňských šesti účastníků se letošní počet mužstev rozšířil takřka dvojnásobně - na jedenáct. Pod Krkonoše přicestují dva ruské mančafty, tři polské a jeden německý. Ze vzdálenějších míst naší republiky dorazí tým z Benešova, podstatně blíže to budou mít hráči HC Havlovice a tři celky jsou trutnovské.

Putovní pohár zůstal doma, malí Draci skončili první a druzí 21.3.2019  •  Hokej  •
čtenost 585

Hokejovou sezonu mládeže na zimním stadionu o víkendu zakončil druhý ročník Memoriálu Václava Javůrka. Turnaj v minihokeji dětí, založený na počest bývalého trenéra mládeže, který se přes třicet let věnoval výchově malých hokejistů v Trutnově, byl pro ročníky 2011 a 2012. Ve starší kategorii se z vítězství radovali domácí hokejisté, v mladší triumfovali hráči z Hradce Králové.

Béčko má po sezoně, v Náchodě prohrálo o gól 26.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 468

Těsnou porážkou 2:3 skončilo pro hokejisty Trutnova B nedělní třetí čtvrtfinálové utkání play-off Krajské ligy v Náchodě. To znamená, že hosté sérii prohráli 1:2 na zápasy a letošní sezona pro ně skončila. Rozhodující branku inkasovali pět a půl minuty před koncem z hole Oppelta. Oba góly béčka vstřelil Jakub Tatar.

Béčko se vzepřelo, v prodloužení si vynutilo rozhodující zápas 22.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 616

Až závěrečné třetí utkání čtvrtfinálové série mezi hokejisty Trutnova B a Náchoda rozhodne o postupujícím do semifinále Krajské ligy. Draci totiž ve středu doma odvrátili konec sezony, když zvítězili 4:3 po prodloužení a vyrovnali sérii na 1:1. Nedělní duel v Náchodě začíná v 17 hodin.

Béčko vstoupilo do play-off výpraskem, ve středu hraje doma 19.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 714

Debakl v úvodním čtvrtfinále play-off Krajské ligy utrpěli hokejisté Trutnova B. Nedělní zápas v Náchodě prohráli 1:8. Jedinou branku hostů vstřelil Smékal, kdy na začátku druhé třetiny vyrovnával na 1:1. Potom ale utkání nabralo naprosto jednoznačný směr.

Hokejisté Trutnova letos play-off hrát nebudou 14.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 655

Poslední plamínek naděje uhasl. Hokejoví Draci z Trutnova přišli ve středu o poslední šanci postoupit do letošního play-off druhé ligy. Tým trenéra Petra Váchy prohrál v 2:3 v prodloužení v Jablonci nad Nisou a získaný bod ve spojení s vítězstvím Kolína v Letňanech znamenal, že čtvrté příčka bude už pro Draky nedosažitelná. I když ještě zbývají dvě kola, při případné rovnosti bodů s Nymburkem mají se středočeským týmem horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Hokejisté Trutnova stále drží naději na play-off 10.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 811

Sobotním vítězstvím 6:5 nad Bílinou si hokejisté Trutnova ještě zachovali naději na účast v play-off. Jelikož Kolín nestačil na Klatovy, ztenčila se ztráta na čtvrté místo opět na pět bodů. Do konce základní části druhé ligy sehrají Draci ještě tři utkání - ve středu v Jablonci, v sobotu pak do Trutnova přijede Vrchlabí a závěrečné kolo zavede tým trenéra Váchy pro změnu k derby do Dvora Králové.

Play-off se Drakům vzdaluje, ztráta narostla na osm bodů 6.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 712

Karty před utkáním byly rozdány jasně. Hokejisté Trutnova ve středečním zápase s Nymburkem potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na play-off. Souboj sousedů v tabulce však díky třetí třetině zvládli lépe hosté. Draci prohráli 2:4 a na čtvrtý Nymburk respektive třetí Kolín ztrácejí čtyři kola před koncem základní části už propastných osm bodů.

Velký obrat Draků, hattrick Svobody a prodloužení série 2.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 676

Velké zmrtvýchvstání předvedli hokejisté Trutnova v dnešním utkání proti Řisutům. Po dvou třetinách prohrávali 0:2 a vypadalo to, že se blíží konec jejich deset zápasů trvající bodové šňůry. V úvodu třetí třetiny ale během dvou a půl minuty vstřelili tři góly a přetočili výsledek na svou stranu. Domácí poté sice v závěru utkání vyrovnali, ale výhru Drakům zajistil v prodloužení Daniel Svoboda. Hráč zápasu, který byl u všech hostujících branek. Zaznamenal hattrick a jednu asistenci.

Skvělá série pokračuje, Draci vyhráli v Kolíně 30.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 692

Už desetkrát v řadě bodovali hokejisté Trutnova. Svou sérii prodloužili dnes v Kolíně, kde zvítězili 6:4 a stále zůstávají ve hře o play-off. Na čtvrtý Nymburk nicméně pořád ztrácejí čtyři body, jelikož Středočeši doma otočili ve třetí třetině zápas s Vrchlabím. Hodně tak napoví vzájemný souboj příští týden ve středu v Trutnově. Mezitím čeká mančaft trenéra Petra Váchy ještě sobotní duel na ledě Řisut.

Trutnov zvítězil v prodloužení nad rozjetým Sokolovem 27.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 627

Dva velmi cenné body ze zápasu proti letošnímu nejlepšímu mančaftu druhé ligy (napříč skupinami) brali hokejisté Trutnova v sobotním utkání. Svěřenci trenéra Petra Váchy na domácím ledě porazili Sokolov 3:2 po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v přesilovce čtrnáct vteřin před koncem nastavení Lukáš Vácha.

Nadstavbu béčko Draků neřeší a zapracovává do sestavy juniory 25.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 609

Nedělním domácím zápasem s Novou Pakou (od 17 hodin) uzavřou hokejisté Trutnova B první polovinu nadstavbové části Krajské ligy. Z dosavadních čtyř utkání mají bilanci jedno vítězství, které vybojovali v posledním zápase v Jaroměři, a tři porážky s Náchodem, Novým Bydžovem a Hronovem. Nadstavbu hraje šest nejlepších celků základní části o umístění pro nasazení týmů do play-off.

Draci otočili zápas na Kobře, v prodloužení rozhodl Leder 20.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 502

Protáhnout sérii zápasů v řadě, kdy bodovali, se povedlo v sobotu hokejistům Trutnova. V utkání 33. kola druhé ligy skupiny Střed zvítězili na stadionu pražské Kobry 6:5 po prodloužení. Po dvou třetinách hosté prohrávali o dvě branky, ale v závěrečné dvacetiminutovce ztrátu smazali a v nastavení o zisku dvou bodů pro Trutnov rozhodl svým premiérovým gólem osmnáctiletý obránce Václav Leder. Dvě branky a dvě asistence si připsal útočník Daniel Svoboda.