Hokejisté porazili Nymburk po samostatných nájezdech 20.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 398

Podruhé za sebou se jim zápas protáhl až do samostatných nájezdů, ale ty tentokrát pro Draky skončily vítězně. Hokejisté Trutnova v sobotním utkání 11. kola druhé ligy skupiny Střed remizovali s Nymburkem po základní hrací době 3:3 a druhý bod pak přidali za vítězství 2:0 v samostatných nájezdech. Zápas sledovalo přes 600 diváků.

Remízový zápas v Kolíně prohráli Draci až v nájezdech 17.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 399

Dva góly během 27 sekund ve druhé třetině, kdy hokejisté Trutnova otočili zápas v Kolíně z 0:1 na 2:1, přinesly nakonec Drakům ze středečního souboje bod. „Zlatý bod,“ zdůraznil trenér Petr Vácha. Utkání skončilo nerozhodně 2:2. V samostatných nájezdech byli šťastnější domácí Kozlové, když nikomu z trutnovské pětice se nepodařilo vstřelit gól.

Béčko, které posilují i hráči ze druhé ligy, zahájilo sezonu dobře 15.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 703

Prohra v prodloužení s loňským vítězem soutěže z Třebechovic (4:5) a pak dvě vítězství - nad Jaroměří (5:2) a Opočnem (6:2). Těmito výsledky vstoupili do sezony hokejisté HC Trutnov B. Nováček Krajské ligy mužů Královéhradeckého kraje, kam postoupil díky navýšení počtu účastníků, má v klubu sloužit jako mezistanice mezi juniorským hokejem a druholigovým mančaftem.

Hokejoví Draci přejeli Letňany, Ašenbrenner vychytal nulu 14.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 465

Na první bodový zisk ze stadionu soupeře dosáhli v sobotu hokejisté Trutnova. Los druhé ligy zavedl Draky do pražských Letňan a svěřenci trenéra Petra Váchy tam předvedli perfektní výkon, který ozdobili šesti vstřeleným góly a brankář Patrik Ašenbrenner vychytanou nulou.

Draky potopily vlastní přesilovky, ve kterých třikrát inkasovali 7.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 556

Zpackané přesilovky. Když se to stane jednou, dá se to pochopit. Ale třikrát?! Trutnovští hokejisté prohráli sobotní utkání v Mostě 3:5, když tři z pěti gólů inkasovali ve vlastní početní výhodě. Domácí vedli po dvou třetinách 5:1, a přestože se hosté v závěrečné části hodně zlepšili, porážku nedokázali odvrátit.

Věřili jsme do poslední chvíle, řekl autor gólu v čase 59:44 4.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 498

Ve správný čas se ocitl na správném místě, tedy šestnáct vteřin před koncem utkání dostal kotouč na hokejku před královédvorskou branku. A rozhodl. Útočník Draků Jaroslav Kalla zavěsil puk pod horní tyčku a domácím hokejistům zajistil v derby tolik důležité vítězství (4:3), jak během našeho krátkého rozhovoru po utkání několikrát zopakoval.

Putovní trofej Krakonoše získal do svého držení Kolbič team 3.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 354

Hokejová sezona už je v plném proudu, avšak ještě před jejím začátkem se v Trutnově odehrál již tradiční turnaj amatérů, který dle titulního partnera od září nese název Krakonoš Brewery Cup. Novou putovní trofej, kterou byl velký (půl metru vysoký) dřevěný Krakonoš s pivem, získali hráči Kolbič teamu 1991.

Draci si nechali Vlky utéct a už je nedohnali 23.9.2018  •  Hokej  •
čtenost 508

Jak úspěšný byl úvodní týden druhé ligy pro hokejisty Trutnova, tak druhý týden dopadl zcela opačně. Draci po středeční porážce v Nymburce odkráčeli z ledu bez bodů i po sobotním utkání s Jabloncem. Vlkům doma podlehli 2:4, když góly začali střílet až v závěrečné třetině.

Špatná disciplína. Trutnov vedl, ale na body nedosáhl 19.9.2018  •  Hokej  •
čtenost 469

Hokejisté Trutnova utrpěli v sezoně první porážku. Po dvou výhrách sice i středeční zápas v Nymburce rozehráli dobře a vedli. Ale domácí ještě v první třetině výsledek otočili, zatímco Drakům se stejný kousek už nepodařil a nakonec prohráli 3:5. U všech tří hostujících branek figurovalo jméno Jaroslava Kally, který si připsal gól a dvě asistence.

Drakům vstup do sezony vychází, Kozlům nastříleli šest gólů 15.9.2018  •  Hokej  •
čtenost 807

Dva zápasy, dvě vítězství. Nejúspěšnější vstup do sezony za posledních pět let prožívají hokejisté Trutnova. Druholigoví Draci na úvod soutěže porazili ve středu Letňany 3:2 a dnes rozstříleli Kolín 6:3. Příští týden čeká svěřence trenéra Petra Váchy výjezd do Nymburka a v sobotu nastoupí doma proti Jablonci.

Vítězná generálka Draků, skvělý Ašenbrenner a obrat v závěru 6.9.2018  •  Hokej  •
čtenost 591

Středeční přípravné utkání hokejistů Vrchlabí a Trutnova skončilo na střely 68:27 pro domácí hráče, nicméně konečný výsledek 2:4 vyzněl lépe pro hostující Draky, kteří třemi góly v závěru zápas otočili na svou stranu. Svěřenci trenéra Petra Váchy tak rivalovi oplatili porážku z minulého týdne z domácího ledu. Příští týden ve středu už čeká Trutnov vstup do druhé ligy, kdy na domácím ledě přivítají pražské Letňany.

Ve Žďáru velký výpadek, ve čtvrtek proti Vrchlabí

29.8.2018 •• Hokej

Ve druhém přípravném utkání prohráli hokejisté Trutnova na ledě žďárských Plamenů 2:6. Osudným pro Draky byl úsek mezi 22. až 28. minutou, kdy pětkrát (!) inkasovali a domácí odskočili do vedení 6:0. Ve třetí třetině hosté zásluhou Semoráda a Suvorova pouze korigovali výsledek na konečných 6:2. Ve čtvrtek sehrají svěřenci Petra Váchy třetí přípravné utkání a poprvé se představí na domácím stadionu, kde od 18 hodin nastoupí proti Vrchlabí.

Snažili jsme se dětem ukázat cvičení, která přinášejí výsledky 28.8.2018  •  Hokej  •
čtenost 574

Hráčskou kariéru musel ukončit v mládí kvůli zranění, a tak začal trénovat. Ruský kouč Alexander Biryukov v roce 2008 dovedl juniorský mančaft U18 ke světovému stříbru a už dříve dostal za svou dlouholetou práci u národních týmů mládeže nejvyšší trenérské vyznamenání v zemi. Pětatřicet let pracoval v hokejové akademii CSKA Moskva, nyní má vlastní akademii Hockey Way. A ta tady ve spolupráci s trutnovským klubem uspořádala v srpnu první ročník mezinárodního kempu. „Líbila se mi organizace i jak děti poslouchaly,“ říká kouč z Moskvy, jenž pár dní po kempu oslavil 65. narozeniny.

Vítězný obrat Draků na úvod přípravy ve Dvoře

23.8.2018 •• Hokej

Třemi góly ve třetí třetině dokázali hokejisté Trutnova otočit čtvrteční utkání ve Dvoře Králové. Úvodní třetina skončila bez branek, po druhé části vedli domácí 2:1, ale v závěrečném dějství už stříleli góly jen Draci, kteří zvítězili 4:2. Za hosty dvakrát skóroval Jakub Tatar a jednou se trefili David Smékal a Jaroslav Kalla. Druhé přípravné utkání čeká Trutnov v úterý ve Žďáru.