Letňanský nováček sestřelen, Draci získali první body v sezoně 24.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 551

Trutnov - Karty se obrátily. V prvních dvou zápasech sezony hráči HC Trutnov vstřelili jen po jednom gólu a prohráli. V sobotním utkání na stadionu Letců z Letňan naopak domácí tým udrželi na jedné brance a sami skórovali pětkrát. Dvě branky si připsal Aleš Půlpán, tři asistence posbíral Jan Kolář a hokejoví Draci po výhře 5:1 mohli slavit první body v sezoně.

Trutnov - Sokolov 1:3, Drakům nevyšla ani domácí premiéra 20.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 517

Trutnov - Stejnou porážku jako v sobotu ve Dvoře Králové utrpěli hokejisté Trutnova ve středečním domácím souboji se Sokolovem a padli 1:3. Jedinou branku Draků, kteří v domácí premiéře nové druholigové sezony nastoupili v nových dresech, vstřelil v první třetině útočník Tomáš Zahradník. Hosté ale pak výsledek otočili.

Hokejistům vstup do sezony zhořkl prohraným derby 16.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 973

Trutnov - Druhá hokejová liga sice začala už ve středu, ale pro hokejisty Trutnova až dnes, protože úvodní domácí zápas s Bílinou neodehráli kvůli vodovodní havárii. Ostrá premiéra Draků se tak přesunula na stadion soupeře, pro kterého to byla ale také premiéra. A ještě významnější. Ve Dvoře Králové vyrazili lidé na druholigový mač poprvé v historii. Hosté se dokázali prosadit na ledě nováčka jen jednou a přes jednu branku cesta k bodům v derby nevedla.

Přichází čas béčka, týmu plného odchovanců a s velkou chutí 14.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 1845

Trutnov - HC Trutnov B hlásí příchod na scénu. Ve stínu druholigového áčka se připravují na zimním stadionu na sezonu hráči nově vzniklého mužského týmu. Trutnovské béčko bude působit v Krajské soutěži. „Hlavním cílem je postoupit do baráže, ale myslím, že mužstvo budeme mít dobré a takové, aby postoupilo až do Krajské ligy,“ tvrdí trenér Jaroslav Řehák.

Hokejistům vystavila stopku prasklá trubka

13.9.2017 •• Hokej

Vstup hokejistů Trutnova do nové sezony se odkládá. Dnešní utkání Draků proti Bílině muselo být zrušeno z důvodu vodní havárie, protože vedle zimního stadionu praskla hlavní vodovodní trubka. Druholigová premiéra tak čeká tým trenéra Aleše Půlpána až v sobotním derby od 17 hodin ve Dvoře Králové, který dnes prohrál ve Vrchlabí 2:7.

Taková tečka na konci kariéry, mluví Kolář o angažmá u Draků 1.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 823

Trutnov - Je odchovancem Pardubic, ve kterých zasáhl do šestnácti extraligových sezon. Pětkrát si zahrál finále a hned třikrát slavil mistrovský titul. Útočník Jan Kolář, člen veleznámého tria Kolář - Koukal - Průcha, které společně válelo i v reprezentaci, se stal velkou posilou druholigových Draků. „Oslovili mě, tak jsem si řekl, proč ne. Lepší než sedět doma na zadku,“ prohlásil 36letý forvard.

Od Letců inkasovali Draci podruhé šest gólů

27.8.2017 •• Hokej

Po domácí prohře 5:6 v prodloužení neuspěli hráči Trutnova ani v odvetném přípravném utkání proti Letcům z Letňan. V sobotu v Praze se třikrát dostali do vedení, góly stříleli Aleš Půlpán, Martinec, Ukhin, ovšem domácí vždy dokázali odpovědět. Po dvou třetinách bylo utkání nerozhodné 3:3, ale ve třetí třetině na hosty dolehla únava z pátečního zápasu se Dvorem a nováček druhé ligy nakonec zvítězil 6:3. Úterní utkání s Jabloncem je zrušeno kvůli marodce.

I druhé derby pro Draky, tentokrát padl Dvůr a trefil se i Kolář 26.8.2017  •  Hokej  •
čtenost 720

Trutnov - Po výhře nad Vrchlabím si hokejisté Trutnova připsali v přípravě vítězství také nad druhým druholigovým rivalem z okresu. Nováčka soutěže ze Dvora Králové porazili včera večer na domácím ledě 4:2, když se mezi střelce zapsala i nová útočná akvizice Draků, Jan Kolář. Tři kanadské body za gól a dvě asistence v derby posbíral kapitán Aleš Půlpán. V závěrečné třetině utkání, které sledovalo 460 diváků, se strhlo i několik šarvátek.

Hokejisté Trutnova porazili Řisuty na nájezdy

18.8.2017 •• Hokej

Třetí přípravné utkání hokejistů Trutnova se dnes ve Slaném protáhlo až do samostatných nájezdů. Draci po šedesáti minutách remizovali s Řisuty 2:2, když do vedení hosty v 17. minutě poslal Hlaváček. Ve druhé třetině domácí výsledek otočili a v 51. minutě vyrovnal Zahradník. V nájezdech uspěl jediný střelec - Machač. Další zápas sehrají Draci za týden v pátek doma se Dvorem.

Hokejovým Drakům první derby vyšlo, rozhodli slepenými góly 16.8.2017  •  Hokej  •
čtenost 692

Trutnov - Cenného výsledku, který je povzbuzením do další fáze přípravy, dosáhli dnes večer hokejisté Trutnova. Výhra v derby totiž vždycky potěší. Svěřenci trenéra Aleše Půlpána ve svém druhém přípravném utkání porazili na domácím stadionu Vrchlabí 3:1. Za Draky dvakrát skóroval Lukáš Kastner a jednou se trefil Jaroslav Ukhin.

Šílený zvrat v prvním utkání Draků. V soutěži by to byl průšvih, vědí 9.8.2017  •  Hokej  •
čtenost 764

Trutnov - Ještě sedmdesát vteřin před koncem úvodního přípravného zápasu vedli trutnovští Draci nad letňanskými Letci 5:2. Ale vítězství se přesto nedočkali! Nováček druhé ligy jim v závěru středečního utkání vstřelil tři góly, když vyrovnával dvě vteřiny před koncem. Zápas šel do prodloužení a v něm domácí inkasovali pro změnu čtyři sekundy před vypršením hrací doby.

Hokejový kemp v Trutnově končí, pořadatelé půjdou jiným směrem 18.7.2017  •  Hokej  •
čtenost 1265

Trutnov - Před dvěma roky hlásil hokejový kemp Ladislava Lubiny WING 94 CZ rekordní počet 230 účastníků. Letos organizátoři letní hokejové školy oznámili, že kemp nebude. A co víc - končí! „Dostali jsme se do ekonomicky nerealizovatelných čísel,“ prohlásil jeden z hlavních šéfů kempu Zdeněk Poul.

Trutnov čeká v příští sezoně i derby proti Dvoru

9.4.2017 •• Hokej

Hned tři zástupce z podhůří Krkonoš bude mít v příští sezoně druhá hokejová liga. Vedle Trutnova a Vrchlabí si třetí nejvyšší soutěž zahrají i hráči Dvora Králové, kteří včera vybojovali postup. Po vítězství v základní části a play-off krajské ligy ovládli i kvalifikaci o druhou ligu. Ve finálovém dvojzápase nejprve porazili Letňany doma (6:2) a zvládli i včerejší odvetu venku (3:2).

Na turnaji amatérů se představí i týmy z Ruska

23.3.2017 •• Hokej

Na zimním stadionu se tento víkend uskuteční mezinárodní turnaj hokejových amatérů. Mezi účastníky budou dva domácí týmy (Mladá Garda a Diplomatico), policisté a dva mančafty vytvoří ruští hráči z okolí Moskvy. Utkání se odehrají v pátek večer, v sobotu od 7 do 14 hodin a v neděli od 7 do 12 hodin. Dnes večer od čtvrt na devět dojde také na přátelské utkání mezi Starou gardou Trutnova a ruskými hokejisty.