Rozjetou Lokomotivu nezastavily ani slávistky v Edenu

10.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 501

Desátou výhru v sezoně vybojovaly basketbalistky trutnovské Lokomotivy v 18. kole ŽBL na palubovce pražské Slavie. V Edenu zvítězily po dramatické koncovce 73:67 a mají výbornou pozici v tabulce, když zvýraznily svůj náskok na šestém místě. Navíc mají na kontě stejný počet porážek (šest) jako pátý Nymburk a čtvrtý Hradec Králové a pouze o jednu více než třetí Žabiny Brno!

Výbornou formu potvrdila Anna Rylichová, která k vítězství přispěla 18 body. Jordan Adams opakovaně dosáhla na double double, když ke 14 bodům přidala 13 doskoků a upevnila si post nejlépe doskakující hráčky ŽBL. Čtrnáct bodů zaznamenala také Tereza Šípová, která se vrátila do sestavy po zranění.

Slavia Praha - Trutnov 67:73 (18:20, 35:34, 51:54)

Body: Koop 19, Beynon 14, Vondráčková 12, Bakajsová 9, Theiner 5, Burdgess 4, Jindrová a Pohunková 2 - Rylichová 18, Adams (13 doskoků) a Šípová 14, Carter 11, Kozumplíková 6, Potočková 5, Králová 3, Vašáková 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Kubiš, Dombrovský. Fauly: 21:17, TH: 16/14 - 18/13, trojky: 5:8, diváci: 100.

Lokomotiva měla vlažnější vstup do zápasu, prohrávala 7:2, ale záhy se jí podařilo vyrovnat. Stejně tak dokázala dotáhnout šestibodové manko ve druhé čtvrtině (31:25), po trojkách Rylichové a Králové (31:31).

Ve druhém poločase hostující družstvo zlepšilo hru a odskočilo slávistkám do nadějného devítibodového vedení, kdy přetočilo skóre z 39:36 na 39:48 a následně na 43:52. Domácí tým, vedený slovenskou trenérskou dvojicí Stanislav Onuška - Jozef Rešetár, hned v úvodu poslední čtvrtiny vyrovnal po trojce Theiner (56:56) a zadělal na pořádné drama.

Jedním z klíčových momentů koncovky se stala trojka Rylichové tři minuty před koncem, kterou Trutnov změnil nepříznivé skóre ve svůj prospěch (64:65), hned na to navíc skórovala Šípová (64:67). Slavia ještě vyrovnala trojkou Bakajsové, ale koš s faulem v podání Adams nakonec znamenal rozhodující moment.

Názor trenéra

Michal Martišek (Trutnov): „Nezačali jsme ideálně. První poločas byl z naší strany hodně ospalý a bez energie. Přesně se ukázalo, že zápas je o tom, čí styl se bude hrát. Nutně jsme potřebovali zrychlit hru, což se nám povedlo ve třetí čtvrtině, kdy jsme si vybudovali devítibodový náskok. Pak nás domácí hráčky přibrzdily zónovou obranou, do které jsme se nejprve hodně trápili. V koncovce jsme opět ukázali větší touhu po vítězství, ale i taktickou vyspělost. Těší mě, že jsme dokázali vyhrát zápas na hřišti soupeře, přestože to z naší strany nebyl ideální výkon. To je ale to, co kvalitní týmy umí. “