Poslední čtvrtina změnila pohárový souboj v nymburskou záležitost 17.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 186

Basketbalistky BK Loko Trutnov prohrály ve středečním utkání čtvrtfinále Českého poháru s favorizovaným soupeřem z Nymburka 55:77, ačkoliv ještě minutu před koncem třetí čtvrtiny držely vyrovnaný stav 46:46. Aktuálně druhý celek tabulky ŽBL, který před týdnem vypadl z play-off EuroCupu Women, postoupil do Final Four Českého poháru v Karlových Varech.

Trutnov vyhrál na půdě Sparty o 31 bodů a zahraje si o Final Four 10.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 424

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy úspěšně vykročily do nového roku. V prvním soutěžním utkání roku 2019 vyhrály ve 3. kole Českého poháru na hřišti osmého celku první ligy BA Sparta Praha 84:53, který vedla jako kapitánka bývalá velká trutnovská opora Darina Jettmarová, za svobodna Mišurová.

Basketbalisté Lokomotivy vévodí Východočeské lize 7.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 680

Po roční přestávce Lokomotiva Trutnov opět postavila družstvo mužů a díky dobrému jménu trutnovského basketbalu a kvalitní organizační práci klubu dostala možnost účasti ve Východočeské lize mužů, aniž by se musela kvalifikovat z nižších soutěží.

Trutnov ovládl zápas v Ostravě a dotáhl se na čtvrté KP Brno 5.12.2018  •  Basketbal  •
čtenost 456

Na čtvrtou výhru v řadě dosáhly basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Ve středečním dohrávaném utkání 10. kola ŽBL jednoznačně zvítězily v Ostravě o 24 bodů - 84:60. V ligové tabulce se dotáhly na čtvrté KP Brno s bilancí 6 vítězství, 3 porážky. V neděli v 17 hodin se hraje v Trutnově východočeské derby s Hradcem Králové a jeho součástí bude předvánoční charitativní akce.

Radost ze hry je na prvním místě a zatím se nám to daří dodržovat 29.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 570

Basketbalistky Lokomotivy Trutnov rozjely letošní sezonu nad očekávání dobře a s pěti výhrami už teď klepou na dveře play-off. „Uvědomujeme, že naše výsledky nás dostaly do pozic, ve které jsme na začátku sezony ani nedoufali a rozhodně uděláme vše proto, abychom je udrželi, či případně ještě vylepšili,“ říká trenér Michal Martišek, který před letošní sezonou povýšil z role asistenta na hlavního kouče týmu.

Holubcová s Královou nejlepšími střelkyněmi reprezentačních juniorek 21.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 511

I v reprezentační pauze sbírají velké úspěchy trutnovské basketbalistky. Tým žen, s trutnovskou odchovankyní Petrou Záplatovou v základní sestavě, si potřinácté v řadě vybojoval účast na mistrovství Evropy. Ale nejen kvalifikací o EuroBasket byla vyplněna reprezentační přestávka.

Trutnov nezaváhal, připsal si vysoké vítězství 4.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 506

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy dnes zvítězily s velkým přehledem na palubovce celku Teamstore Brno rozdílem 34 bodů - 86:52. Na hřišti dominovaly hned od začátku, do zápasu vstoupily bleskovým vedením 15:1. Příští neděli hraje Trutnov doma v 17 hodin proti KP Brno, které v evropském poháru senzačně porazilo finalistu Eurocupu italské Benátky.

Tohle byla paráda. Lokomotiva porazila po výborném výkonu Slavii 28.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 611

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy podtrhly vydařený vstup do letošní sezony ŽBL nedělním vítězstvím nad pražskou Slavií, kterou porazily po výborném výkonu 75:62. Dramatické utkání se hrálo ve skvělé atmosféře, kterou obstarali fanoušci obou týmů. Slavnostní úvod patřil operní zpěvačce Ivetě Aman, která v den 100. výročí založení Československa působivě zazpívala státní hymnu. V příštím domácím zápase nastoupí Trutnov v neděli 11. listopadu v 17 hodin proti KP Brno.

Famózní Záplatová nasázela Trutnovačkám osm trojek! 24.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 579

První, druhou a čtvrtou čtvrtinu hrály trutnovské basketbalistky vyrovnaný duel. O vítězkách dnešní dohrávky 4. kola ŽBL na Žabinách však rozhodla třetí desetiminutovka, ve které Lokomotiva nabrala na domácí družstvo klíčovou ztrátu. Zápas, který přinesl parádní přestřelku, prohrál tým trenéra Martiška 83:99. V domácím dresu zářila Trutnovačka Petra Záplatová, která zaznamenala 29 bodů.

Lokomotiva potrápila favorita, ten uzmul výhru až v závěru 20.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 410

Nescházelo moc a málem se narodil senzační výsledek. Basketbalistky Lokomotivy v dnešním utkání v Nymburku ještě ve 35. minutě držely s třetím týmem minulého ročníku ŽBL a účastníkem Eurocupu vyrovnaný stav 46:46. Až pak domácí favorit rozhodl o svém vítězství 64:51.

Druhá domácí výhra. Trutnov jasně přehrál Strakonice 17.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 559

I druhé domácí utkání v nové sezoně mělo pro basketbalistky Lokomotivy příchuť vítězství. Týden po výhře nad Slovankou zvládly trutnovské hráčky dnes večer bez potíží také souboj se Strakonicemi. V hale ZŠ Komenského se zrodilo vítězství 84:59. Stejně jako minulý týden rozhodlo družstvo trenéra Michala Martiška o výhře ve třetí čtvrtině. Pět domácích hráček nastřílelo dvouciferný počet bodů.