Lokomotiva vzdorovala poločas, pak dominoval brněnský favorit 1.12.2019  •  Basketbal  •
čtenost 289

Proti týmu, který dokázal ve čtvrtek vyhrát v Turecku v Ankaře proti tamnímu Botasu v utkání EuroCupu, nastoupily v neděli odpoledne basketbalistky BK Loko Trutnov. Na palubovce KP Brno sehrály výborný první poločas, těsně před jeho koncem dokonce vedly, ale ve druhé polovině zápasu dominoval favorit a nakonec vysoko vyhrál 104:66.

Lvice přejely Lokomotivu. Trutnov potěšila charitativní akce 24.11.2019  •  Basketbal  •
čtenost 687

Sobotní východočeské derby v 9. kole nejvyšší soutěže basketbalistek se v Trutnově proměnilo v naprosto jednoznačnou záležitost Hradce Králové. Rozdíl mezi soupeři byl markantní. Lvice na hřišti dominovaly, byly výrazně lepší a domácí tým přehrávaly ve všech směrech. Potvrdily tak roli vysokých favoritek derby, vyhrály v Trutnově 100:53 a pokračují ve výborných výkonech v ligové sezoně. Z devíti zápasů Hradec Králové prohrál jediný: s USK Praha.

Trutnov postoupil v poháru, ale trenér se za výkon styděl 21.11.2019  •  Basketbal  •
čtenost 473

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy úspěšně zvládly první utkání po dlouhé reprezentační pauze, vyplněné výhrami národního týmu v Itálii a s Rumunskem. V utkání 3. kola Českého poháru vyhrál Trutnov ve středu v Mladé Boleslavi 70:61. Nebylo to však proti Slovance, ale jinému klubu - ŠKO-ENERGO MB, který vede tabulku druhé nejvyšší soutěže.

Další vítězné prodloužení Lokomotivy. Trutnov porazil Ostravu 28.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 743

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy porazily v nedělním utkání 7. kola RENOMIA ŽBL po výborném výkonu Ostravu 75:71 po prodloužení a dosáhly druhého vítězství v sezoně. Po deseti dnech tak zopakovaly ve skvělém domácím prostředí výhru v prodloužení. Úvodní úspěch letošního ročníku zaznamenaly proti Strakonicím.

Basketbalistky Lokomotivy utrpěly nejvyšší porážku v historii 20.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 1335

Nejvyšší porážku během pětadvaceti sezon v nejvyšší soutěži utrpěly v sobotu basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Na palubovce mistrovského klubu ZVVZ USK Praha prohrály v 6. kole Ženské basketbalové ligy rozdílem 107 bodů - 34:141. Ve třetí čtvrtině dokonce nedaly ani bod a prohrály ji 0:36. Nikdy také nedostaly více bodů v ligovém zápase.

Lokomotiva vypotila první výhru po prodloužení se Strakonicemi 18.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 392

V pátém zápase sezony se dočkaly basketbalistky trutnovské Lokomotivy prvního vítězství. Ve čtvrtečním dohrávaném utkání 3. kola RENOMIA ŽBL porazily výborně hrající družstvo BK U19 Chance Strakonice 88:76 po prodloužení. Střetnutí dvou týmů, které v lize dosud nevyhrály, domácí hráčky zachránily v posledních třech minutách normální hrací doby, kdy vymazaly devítibodový náskok soupeřek.

Vicemistr ze Žabin kraloval stejně jako při turnaji, rozhodl v úvodu 13.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 383

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály i svoje čtvrté utkání v sezoně, když v sobotu podlehly na domácí palubovce brněnským Žabinám 58:96. Úřadující vicemistr potvrzoval kvality a roli favorita hned od začátku, v první čtvrtině nastřílel 30 bodů a vytvořil si osmnáctibodový náskok. Trutnov bude chtít dosáhnout první výhry v sezoně ve čtvrtečním dohrávaném utkání 3. kola se Strakonicemi, proti kterým nastoupí doma v 19 hodin.

Lokomotiva prohrála na Slavii, domácí celek udeřil v úvodu 2.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 319

Zatímco v sousední fotbalové aréně hráli slávisté v Lize mistrů s Borussií Dortmund, ve sportovní hale v Edenu nastoupily basketbalistky Lokomotivy Trutnov proti domácímu celku BLK Slavia Praha ve 2. kole RENOMIA ŽBL. Slavia potvrdila roli favorita a zvítězila 95:70. Udeřila hned v úvodu, když se během prvních pěti minut dostala do vedení 20:4.

Drbohlavové unikl finálový turnaj mistrovství Evropy o jediný koš 27.8.2019  •  Basketbal  •
čtenost 362

O jediný koš unikl trutnovské hráčce Kláře Drbohlavové postup na finálový turnaj mistrovství Evropy basketbalu 3x3. Z kvalifikační skupiny hrané ve Francii postupovaly pouze dva celky. Dosáhnout tohoto cíle se nakonec spolu s favorizovaným týmem domácích podařilo reprezentaci Izraele, právě díky těsné výhře s českým celkem.

Rylichová opět v reprezentaci, naposledy hrála za mládež 17.8.2019  •  Basketbal  •
čtenost 435

Již tradičně se do finálových výběrů mládežnické reprezentace basketbalistek probojovala trutnovská opora Anna Rylichová. Mistryně Evropy do 16 let se dokonce již podruhé představila v reprezentaci do 20 let. Po loňském postupu do divize A měl národní tým na co navazovat, zvláště vzhledem k faktu, že se evropský šampionát konal v České republice, konkrétně v Klatovech.