Lokomotiva kousíček od senzace a zdramatizování série. Ale končí 15.3.2019  •  Basketbal  •
čtenost 480

K fantastickému výkonu se vybičovaly ve třetím utkání čtvrtfinálové série basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Favorizované Žabiny dokonale zaskočily na jejich palubovce, vedly většinu zápasu, ve 26. minutě dokonce o 16 bodů 52:68. Brno zápas otočilo až v závěru a vyhrálo s velkým štěstím 96:92. Žabiny po pěti letech postoupily do semifinále ŽBL, Trutnov se loučí se sezonou. Každopádně se vztyčenou hlavou.

Lokomotiva vytasila žolíka Hindrákovou, ale druhou výhru slaví Záplatová a spol. 12.3.2019  •  Basketbal  •
čtenost 941

Basketbalistky Trutnova prohrály i druhé utkání čtvrtfinálové série play-off ŽBL s brněnskými Žabinami (73:87). Doma na Komendě ale favoritkám nedarovaly nic zadarmo. Soupeř v čele s trutnovskou reprezentantkou Petrou Záplatovou (s 23 body nejlepší střelkyně zápasu) rozhodl až v závěrečné čtvrtině. Do sestavy Lokomotivy se vrátily Skutilová, Rylichová a k velkému překvapení všech přítomných i Kateřina Hindráková, která kariéru ukončila před dvěma roky. Zaznamenala 13 bodů a byla vyhlášena nejlepší domácí hráčkou zápasu. Na druhé straně to byla Petra Záplatová.

Oslabená Lokomotiva bez šance, na Žabinách prohrála o 34 bodů 9.3.2019  •  Basketbal  •
čtenost 429

Úvodní čtvrtfinále play-off ŽBL mezi brněnskými Žabinami a trutnovskou Lokomotivou vyznělo dnes jasně pro domácího favorita. Hostující družstvo však přijelo do jihomoravské metropole ve značně okleštěné sestavě (navíc v průběhu utkání se mu zranily další dvě hráčky) a prohrálo 44:78. Druhé utkání série, která se hraje na tři vítězné zápasy, je na programu v úterý v hale ZŠ Komenského od 18.30 hodin.

Záplatová: Po sezoně se chci dívat na tři medaile 8.3.2019  •  Basketbal  •
čtenost 637

Čtvrtfinálová série proti klubu, kde jí basketbal naučili a odkud se dostala až do reprezentace, čeká Petru Záplatovou. Trutnovská rozehrávačka obléká dres brněnských Žabin, kde se v základní části ŽBL stala nejlepší střelkyní týmu (254 bodů), přičemž v posledním utkání proti KP Brno pokořila hranici 2000 ligových bodů. Úvodní duel čtvrtfinále Žabiny versus Lokomotiva se hraje v sobotu od 18 hodin v brněnské hale Rosnička.

Bubny, trubky a hlavně hlasivky s sebou, zve kapitánka na play-off 8.3.2019  •  Basketbal  •
čtenost 417

Play-off začíná! Basketbalistky Lokomotivy Trutnov v sobotu odehrají na palubovce brněnských Žabin první utkání čtvrtfinálové série. Doma se představí v úterý. Favoritem série je parta z jihomoravské metropole, kterou na postu rozehrávačky diriguje trutnovská reprezentantka Petra Záplatová. Družstvo trenéra Michala Martiška ale v základní části ukázalo, že se nikoho nebojí. To potvrzuje i kapitánka Kateřina Kozumplíková, kterou jsme před startem vyřazovacích položil pár otázek.

Lokomotiva vyrovnala klubový rekord v nastřílených trojkách 28.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 406

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy zakončily základní část ŽBL vítězně. Ve 21. kole ŽBL porazily doma Ostravu 89:77. Do play off postupují z 6. místa, když dosáhly vynikající bilance 12 vítězství, 8 porážek. Ve středu nadělily soupeřkám 14 trojek, čímž vyrovnaly klubový ligový rekord. Stejný počet trojek se podařilo nastřílet trutnovskému týmu pouze jednou, 25. dubna 2008 Valosunu Brno. Ve čtvrtfinále narazí Lokomotiva na třetí celek tabulky ŽBL.

Lokomotiva potrápila druhý tým tabulky, v Brně vedla o 16 bodů 23.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 334

Skvělý zápas odehrály basketbalistky trutnovské Lokomotivy na palubovce KP Brno. Druhý celek tabulky ŽBL, který doma senzačně porazily 93:70, znovu pořádně potrápily. Na začátku dokonce vedly o 16 bodů! Favorit, jenž bude za dva týdny obhajovat prvenství ve Final Four Českého poháru, zápas otočil a až do konce se strachoval o těsné vítězství 69:61. Poslední utkání základní části sehraje Trutnov ve středu doma v 18.30 hodin proti Ostravě.

Lokomotiva se statečně bila v derby, vítězství urval Hradec 14.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 279

Žádná jednostranná záležitost jako v prosincovém prvním vzájemném střetnutí v Trutnově se ve středečním derby v Hradci Králové nekonala. V předehrávce 22. kola ŽBL Lokomotiva pořádně šlapala na paty hradeckému favoritovi, který otočil zápas na přelomu prvního a druhého poločasu. Lvice si oddechly po výhře 90:78. V neděli hraje Trutnov doma v 17 hodin s brněnským celkem Teamstore.

Rozjetou Lokomotivu nezastavily ani slávistky v Edenu 10.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 506

Desátou výhru v sezoně vybojovaly basketbalistky trutnovské Lokomotivy v 18. kole ŽBL na palubovce pražské Slavie. V Edenu zvítězily po dramatické koncovce 73:67 a mají výbornou pozici v tabulce, když zvýraznily svůj náskok na šestém místě. Navíc mají na kontě stejný počet porážek (šest) jako pátý Nymburk a čtvrtý Hradec Králové a pouze o jednu více než třetí Žabiny Brno!

Lokomotiva otočila dramatický zápas ve Strakonicích 27.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 416

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy vyhrály v 16. kole ŽBL ve Strakonicích 86:75. Proti soupeři, který zvítězil z patnácti zápasů jedinkrát, se však na výhru nadřely více než předpokládaly. V poslední čtvrtině totiž musely dohánět desetibodové manko. Kritickou situaci zvládly a nepříznivý vývoj otočily. Michaela Potočková zazářila 24 body. V sobotu 2. února hraje Trutnov doma v 17.30 hodin s Nymburkem.

Žabiny ovládly po výborném výkonu zápas v Trutnově 20.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 429

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály v nedělním utkání 15. kola ŽBL na domácí palubovce s brněnskými Žabinami 61:89. Hostující tým byl od začátku jednoznačně lepší a naprosto nekompromisně směřoval od prvních chvil za vítězstvím, k němuž mu výrazně pomohlo i extrutnovské trio.

Skvělý vstup mládežnických celků Lokomotivy do roku 2019 18.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 402

Výborně vstoupily do roku trutnovské dívčí celky. Kromě vítězství žen v Mladé Boleslavi uspěly také mladší žákyně a kadetky, když vyhrály oba své víkendové zápasy a zajistily tak Trutnovu stoprocentně úspěšný víkend v republikových soutěžích.

Poslední čtvrtina změnila pohárový souboj v nymburskou záležitost 17.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 271

Basketbalistky BK Loko Trutnov prohrály ve středečním utkání čtvrtfinále Českého poháru s favorizovaným soupeřem z Nymburka 55:77, ačkoliv ještě minutu před koncem třetí čtvrtiny držely vyrovnaný stav 46:46. Aktuálně druhý celek tabulky ŽBL, který před týdnem vypadl z play-off EuroCupu Women, postoupil do Final Four Českého poháru v Karlových Varech.