reklama 
Vozíčkáři na trati. Užili jsme si to, hlásila štafeta handbikerů 31.5.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 410

Aleš Kisý, Petr Oppenauer, Petr Stiller a Marek Váša. Čtveřice sportovců, kteří mají společný životní osud, že jsou upoutáni na vozík. Ten ale neberou jako překážku, a tak jsme je jako závodníky viděli poslední květnovou neděli i na Olfincar Trutnovském půlmaratonu. „Chtěli jsme se zúčastnit hlavně z toho důvodu, aby v Trutnově vešlo trošku do povědomí, že i lidé s handicapem mohou sportovat a ukázat se na handbiku,“ pravil čtyřnásobný paralympionik Aleš Kisý po premiéře handbikerů na trati.

reklama 
reklama 
Fantasticky jsem se tady hecnul, překvapil sám sebe běžec Eliáš 30.5.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1330

Kamarádství s hlavním sponzorem Olfincar Trutnovského půlmaratonu přivedlo na start letošního závodu i jednoho ze tří českých hokejistů, jejichž dres visí u stropu haly týmu NHL. Patrik Eliáš běžel závěrečný úsek štafety, kterou zahájila Eva Vrabcová Nývltová, po ní pokračoval lyžař Mike Ophoff a třetí úsek absolvoval Viktor Kuhn. O vítězství přišli pár metrů před cílem…

Půlmaraton v Trutnově vyhrál opět Ukrajinec Volodymyr Timashov 27.5.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 3100

Třetí ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu má stejného vítěze, jako když se v ulicích města běželo poprvé. Zvítězil opět Ukrajinec Volodymyr Timashov, který vedl od začátku závodu a loňského vítěze Jiřího Čivrného na druhém místě porazil o patnáct vteřin v traťovém rekordu 1:14:01 hod. Na třetím místě se umístil Jindřich Král. Nejrychlejší ženou na půlmaratonské distanci byla Markéta Zeisková.

Dejwyho horský běh přilákal do Krkonoš dvakrát více běžců 21.5.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1470

Už počtvrté si v Krkonoších zavzpomínali (nejen) kamarádi na Dejwyho a zaběhli si horský závod, který nese jméno trutnovského sportovce. V sobotu se na parkoviště u přehrady v Peci pod Sněžkou sjelo skoro 200 závodníků, což bylo dvakrát více než loni. Tím nejrychlejším na hlavní trati 20 kilometrů byl vrchlabský skialpinista, běžec a horolezec Radoslav Groh.

Na ABB Trutnovském půlmaratonu si na své přijde opravdu každý 9.5.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 561

Každý si vybere, je to závod pro celou rodinu. Děti podle věku poběží 100 až 1600 metrů a dospělí už podle fyzické zdatnosti 5, 10 nebo 20 kilometrů. Po hezkých cestách v lese, které bezpochyby prostředí trutnovského lesoparku nabízí. Ano, už jistě tušíte, že řeč je o ABB Trutnovském půlmaratonu. Letošní pátý ročník se uskuteční přesně za měsíc v sobotu 9. června. Máte naběháno?

Když nemůžu vyběhnout, trpím, vypravuje Markéta Vondráčková 8.5.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1431

Je x tisíc důvodů, proč lidé začínají běhat. Markéta Vondráčková z trutnovského Horního Předměstí, když byly její děti opravdu malé, potřebovala být alespoň půlhodiny sama v lese, aby se odreagovala. „A tím, že jsem se k nim potřebovala brzy vrátit, nešla jsem se projít, ale šla si zaběhat,“ svěřuje se povoláním kadeřnice, jak se u ní začala rodit vášeň pro běh, kterému se nyní věnuje již osm let.

Olfincar Trutnovský půlmaraton. Dáte ho sami nebo ve štafetě? 30.4.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 928

Běháte a chtěli byste si vyzkoušet půlmaraton? Jestliže je vaše odpověď dvakrát ano, poznamenejte si do kalendáře datum 27. května. V ten den se koná 3. ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu. Proč se trmácet za výzvou, kterou bezesporu uběhnutí půlmaratonu je, někam přes půl republiky, když závod trutnovskými ulicemi a po cyklostezce kolem řeky Úpy nabízí hezkou, rychlou a především i certifikovanou trať, kde vás jako velký bonus čeká povzbuzování rodiny, kamarádů a známých…

Déšť přesunul atletický trojboj přípravek do tunelu 25.4.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 427

Za prudkého lijáku se v pondělí na městském stadionu v Trutnově uskutečnily první letošní závody atletické přípravky Lokomotivy. Z důvodu špatného počasí tedy musely být přesunuty do tunelu a tělocvičny, což samozřejmě mrzelo nejen malé sportovce a jejich rodiče, ale i trenéry a organizátory celé akce.

Když kamarádi vzpomínají a přidávají se další 19.4.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 1502

„Atmosféra celý den vystihuje to, jaký Radek byl - pozitivně ovlivňovat lidi kolem sebe, a o to se snažíme i my,“ říká ředitel závodu Dejwyho horského běhu Alexandr Nekvinda. Přesně za měsíc se v sobotu 19. května uskuteční v Krkonoších již počtvrté vzpomínkový závod na kamaráda, kterého zavalila lavina ve Studniční jámě nad Obřím dolem.

Od startu jsem to byla stará dobrá já, těší českou rekordmanku 11.4.2018  •  Atletika, Běh  • 
čtenost 438

Na Instagram a Facebook už vkládá fotky z Tenerife, kam Eva Vrabcová Nývltová v pondělí odletěla. Na dovolenou? Vybrat si odměnu za překonání národního rekordu v půlmaratonu? Ale ne! Trutnovská vytrvalkyně má na španělském ostrově naplánovanou vysokohorskou přípravu. „Je to pro mě nová zkušenost - soustředění v teplíčku, takže se strašně moc těším,“ píše v blogu na svých internetových stránkách.

reklama