Když kamarádi vzpomínají a přidávají se další 19.4.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1148

„Atmosféra celý den vystihuje to, jaký Radek byl - pozitivně ovlivňovat lidi kolem sebe, a o to se snažíme i my,“ říká ředitel závodu Dejwyho horského běhu Alexandr Nekvinda. Přesně za měsíc se v sobotu 19. května uskuteční v Krkonoších již počtvrté vzpomínkový závod na kamaráda, kterého zavalila lavina ve Studniční jámě nad Obřím dolem.

Od startu jsem to byla stará dobrá já, těší českou rekordmanku 11.4.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 418

Na Instagram a Facebook už vkládá fotky z Tenerife, kam Eva Vrabcová Nývltová v pondělí odletěla. Na dovolenou? Vybrat si odměnu za překonání národního rekordu v půlmaratonu? Ale ne! Trutnovská vytrvalkyně má na španělském ostrově naplánovanou vysokohorskou přípravu. „Je to pro mě nová zkušenost - soustředění v teplíčku, takže se strašně moc těším,“ píše v blogu na svých internetových stránkách.

Nevěřila jsem tomu, ale byla to výzva, řekla žena, která uběhla 100 kilometrů v českém rekordu 31.3.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1439

Narodila se v Praze, žije v Praze a teď pro Trutnov, kde byla asi jenom dvakrát v životě, vyhrála titul. V závodě, v němž uběhla 100 kilometrů (!) a porazila i všechny muže. Přední česká vytrvalkyně Radka Churaňová, která se kdysi potřebovala kvůli startu na maratonu zaregistrovat do nějakého oddílu a přes kamaráda se dostala do trutnovské Lokomotivy, navíc při své „stovkařské“ premiéře vylepšila český rekord! O více než 34 minut. Čtyřicetiletá běžkyně dala minulou sobotu Plzeňskou stovku za 7:22:16 hodiny.

Výškařka Pejchalová má titul, osobák, nového trenéra i motivaci 9.3.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 788

Trutnov - Premiérový titul na MČR mezi dospělými vybojovala v letošní halové sezoně výškařka Lada Pejchalová. Devatenáctiletá Trutnovačka si navíc na únorovém šampionátu v pražské Stromovce vytvořila nový halový osobák 189 centimetrů, pod otevřeným nebem má pak letošní maturantka skočeno ještě o centimetr více.

Olfincar Trutnovský půlmaraton spustil registraci 8.1.2018  •  Atletika, Běh  •
čtenost 498

Trutnov - Již potřetí se do našeho města sjedou běžci z různých koutů republiky, kteří si spolu s místními sportovci a nadšenci „střihnou“ Olfincar Trutnovský půlmaraton, jehož součástí je i desetikilometrová trať, štafety a samozřejmě dětské závody. Přestože se tato významná sportovní akce koná až koncem května, už nyní jsou organizátoři v jednom kole.

Startuje Zimní běžecká liga, seriál závodů pro všechny 1.12.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1024

Trutnov - Každý rok čím dál více navštěvované jsou závody Zimní běžecké ligy O krále Jestřebích hor. Letošní 24. ročník osmidílného seriálu se zastávkami v Úpici, Havlovicích, Rtyni v Podkrkonoší, Batňovicích a Malých Svatoňovicích bude zahájen již tuto sobotu a vyvrcholí pak začátkem března.

Co v pátek? Můžete si vyběhnout s Evou Vrabcovou Nývltovou 16.11.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1044

Trutnov - Chcete se zítra dopoledne proběhnout s naší nejlepší vytrvalkyní? Ano, s Evou Vrabcovou Nývltovou! Tak si udělejte hodinku čas a přijďte na desátou ke kavárně Provence caffe v Bulharské ulici, odkud se po boku sedmé ženy z nedávného maratonu v New Yorku vydáte na první společný výběh EVN Run.

Přes Sněžku se poběží závod mistrovství světa 14.11.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 1271

Trutnov - Mistrovství světa v běhu do vrchu na dlouhých tratích zavede příští rok jeho účastníky na vrchol nejvyšší české hory. Závod se uskuteční v neděli 24. června. Běžce čeká porce 36,2 kilometrů s převýšením 2110 metrů. Na Sněžku se bude vybíhat z polské strany od Karpacze. A hned dvakrát.

Olfiňáci ovládli Vrchlabský kros, dorost běžel na Žalý 26.9.2017  •  Atletika, Běh  •
čtenost 326

Trutnov - Druhý pohárový závod mají za sebou běžci Olfin Car Ski teamu. Přípravka a žactvo vyrazily tentokrát na Vrchlabský kros. A že byli olfiňáci úspěšní, o tom svědčí počet medailí. Vybojovali jich tentokrát čtrnáct, přičemž zlatý kov pořadatelé pověsili na krk šesti Trutnovákům.