reklama 
Je to v háji, myslel si Holub, ale pak slavil nejnapínavější vítězství 18.3.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 826

Krkonošskou sedmdesátku v běhu na lyžích vyhrál Petr Holub už několikrát, určitě více než pětkrát, nicméně o těch pěti posledních triumfech se teď hodně mluví. A ještě aby ne. Být na první místě pětkrát v řadě, tak to klobouk dolů! Kdo ví, jestli se dokonce nejedná o rekordní zápis nejstaršího lyžařského maratonu v republice. Ale pozor! Nesmíme opomenout ani na Jana Fišnara, jenž byl vždy jeho parťákem v hlídce, která si podmanila sedmdesátku v letech 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019.

To byla pecka, jak mi jely lyže, řekl Šimek a překvapil sám sebe 17.3.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 959

Nečekaný úspěch slavil na letošním ročníku Krkonošské sedmdesátky trutnovský lyžař Pavel Šimek. Závodník Olfin Car Ski Ski teamu se blýskl nejrychlejším časem na padesátikilometrové trase. „Před závodem jsem si docela věřil, tak jsem si řekl, že tu padesátku zkusím a že se třeba v kategorii nějak umístím. Ale vůbec by mě nenapadlo, že bych to mohl vyhrát celkově,“ usmíval se 39letý sportovec.

reklama 
reklama 
Trutnov vyhrál v Náchodě, rozhodla Tobiášova penalta 16.3.2019  •  Fotbal  • 
čtenost 899

Proměnou penaltou Ondřeje Tobiáše vyhráli fotbalisté Trutnova dnešní malé derby v Náchodě 3:2. Hosté v utkání prohrávali, pak výsledek góly Matějky a Kováře otočili, ale domácí vyrovnali. Vítězství strhli hráči MFK na svou stranu jedenáct minut před koncem, kdy byl v šestnáctce faulován Holubec a rozhodčí Novotný k velké nevoli domácích fotbalistů nařídil pokutový kop.

Na startu K70 až 800 lyžařů, obhájce znervózňuje předpověď 15.3.2019  •  Zimní sporty  • 
čtenost 600

Krkonošská sedmdesátka, lyžařský závod družstev, zítra přivítá účastníky 64. ročníku. Závod se letos koná o něco později, protože tradiční termín - první březnová sobota - musel ve Špindlerově Mlýně ustoupit pořádání Světového poháru žen ve sjezdovém lyžování. „Přesto sněhové podmínky po celé trati máme vynikající,“ hlásí Petr Musil, ředitel závodu a předseda trutnovské Lokomotivy, která je pořadatelem legendárního běžkařského klání.

Lokomotiva kousíček od senzace a zdramatizování série. Ale končí 15.3.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 480

K fantastickému výkonu se vybičovaly ve třetím utkání čtvrtfinálové série basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Favorizované Žabiny dokonale zaskočily na jejich palubovce, vedly většinu zápasu, ve 26. minutě dokonce o 16 bodů 52:68. Brno zápas otočilo až v závěru a vyhrálo s velkým štěstím 96:92. Žabiny po pěti letech postoupily do semifinále ŽBL, Trutnov se loučí se sezonou. Každopádně se vztyčenou hlavou.

Judista Šopinec ovládl Velkou cenu Hradce Králové 13.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 291

Judisté Lokomotivy Trutnov se v sobotu vydali na Velkou cenu Hradce Králové. Turnaj s mezinárodní účastí patří mezi velmi kvalitní pro pokročilé závodníky. Zkušení judisté pojali soutěž na hradeckých tatami jako velmi dobrý trénink.

Válcovny plechu nebo turnaj U7? A kdo vyhrál? ptali se rodiče 13.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 425

Útroby sportovní haly ZŠ R. Frimla patřily v sobotu baseballovému turnaji kategorie U7 (do 7 let). Rytíři Trutnov spolu se SVČ Trutnov připravili na ploše haly dvě hřiště, čímž umožnili to, že v jedné chvíli mohlo mezi sebou soupeřit přes 40 malých baseballistů. Množství odpovídala i zvuková kulisa provázející utkání - válcovny plechu či kovárna hliníku by v takových chvílích představovaly oázu klidu.

První jarní ztráta áčka Loko, Poříčí smetlo lídra kanárem 12.3.2019  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 283

Tak „došlo“ už i na áčko Lokomotivy ve druhé kuželkářské lize. Hráči Červeného Kostelce vrátili Trutnov i s úroky podzimní porážku, kdy o výsledku rozhodl až chybný předposlední hod celého utkání. Lokomotiva má však stále k dobru odložené utkání v Lomnicí, které se uskuteční za dva týdny Ani béčko nepřivezlo body, tentokrát je nechalo v Solnici. Skvělý víkend naopak prožila obě družstva v přeboru Královéhradeckého kraje. Skóre z jejich utkání je 30:2 a to se soupeři z 1. a 3.místa.

Oslabená Lokomotiva bez šance, na Žabinách prohrála o 34 bodů 9.3.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 429

Úvodní čtvrtfinále play-off ŽBL mezi brněnskými Žabinami a trutnovskou Lokomotivou vyznělo dnes jasně pro domácího favorita. Hostující družstvo však přijelo do jihomoravské metropole ve značně okleštěné sestavě (navíc v průběhu utkání se mu zranily další dvě hráčky) a prohrálo 44:78. Druhé utkání série, která se hraje na tři vítězné zápasy, je na programu v úterý v hale ZŠ Komenského od 18.30 hodin.

reklama